OGŁOSZENIA - V Niedziela Wielkanocna - 28 kwietnia 2024 r.

Dzisiaj, 28 IV br., na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy uczniów z klas IV SP wraz z rodzicami z racji przygotowania ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ, która będzie w niedzielę 26 V br.

W Sanktuarium św. Józefa na Staromieściu trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa.

Dzisiaj przypada 18. Niedziela Modlitw za Kierowców i innych użytkowników dróg.

W środę, 1 V, rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA MAJOWE. W naszym kościele będą one odprawiane w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież. W tym roku „czytanki majowe” będą poświęcone świętości w rodzinie.
Pielęgnujmy też pobożną praktykę gromadzenia się na majówkach przy kapliczkach osiedlowych (ul. Pułaskiego, ul. ks. Jałowego, ul. Wyspiańskiego, na Osiedlu Sportowym).

W czwartek, 2 V, przypada DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ. Niech wywieszenie flagi będzie zewnętrznym wyrazem miłości do Ojczyzny.
O 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek, 3 V, UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. jak w niedzielę.
We Farze Rzeszowskiej o godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny.
Nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
O 15.00 KORONKA i popołudniowa ADORACJA Najświętszego Sakramentu. O 16.30 nabożeństwo majowe.
Spowiedź na każdej Mszy św.

W sobotę święto św. Floriana.
W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących na narodzenie dziecka oraz modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego i o dar potomstwa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH i przedpołudniowy dyżur Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

PARAFIALNA PIELGRZYMKA JUBILEUSZOWA na JASNĄ GÓRĘ odbędzie się 15 VI br. (sobota). Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 12.00 na Wałach Jasnogórskich. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce autokarem czy własnym samochodem. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu autokarem 120 zł.

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ będzie w naszej parafii w niedzielę 19 V na Mszach św. o 10.30, 12,00 i 13.30.      

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Promyczek dobra po 10 zł, pozostałe czasopisma po 8 zł.

Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają dzisiaj i w następną niedzielę na 16.00 do parku na Osiedlu Pułaskiego na modlitwę i rozważanie słowa Bożego.

Radio Maryja 25 V br. organizuje PIELGRZYMKĘ MŁODYCH na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W niedzielę, 26 maja br. o godz. 19.30 pan prof. Marek Stefański z Krakowa wykona KONCERT ORGANOWY dla uczczenia roku jubileuszowego naszej parafii.

W Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 3 powstało Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Celem ośrodka jest zapewnienie opieki osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym lub znacznym od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30. 

KSM zaprasza na „Złazisko”, czyli pieszy rajd po Bieszczadach. Do wyboru jest pięć grup, w tym grupy z noclegiem w schronisku, pod namiotami i grupa rowerowa. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.ksm.rzeszow.pl

Wydział Katechetyczny zaprasza księży i katechetów szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami z Rzeszowa i okolic na rekolekcje POLE MINOWE w Hali Podpromie w dniach 14-15 maja 2024 r. Będzie to bardzo dobry czas dla młodzieży do modlitwy i spotkań z ich idolami, którzy wierzą w Jezusa. Wszystkie informacje u katechetów.

W niedzielę, 19 maja br. odbędzie się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Jako hasło tegorocznej pielgrzymki zostały obrane słowa zapisane w Dzienniczku św. Faustyny (nr 228): „Pójdę ufna za Tobą”. To właśnie św. Faustyna będzie Patronką w tegorocznym pielgrzymowaniu polskich kobiet.

Duszpasterze młodzieży zapraszają na wyjątkowy wyjazd na Lednicę - jedno z największych spotkań młodzieżowych na świecie! Start 31 maja o 6:00 z Rzeszowa, przez malowniczy Poznań, do Gniezna a następnie, 1 czerwca br., uczestniczymy w XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Koszt wyjazdu to 270 złotych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.