OGŁOSZENIA - III Niedziela zwykła - 21 stycznia 2024 r.

Dzisiejsza niedziela to NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO.

Dzisiaj, 21 I, dzieci z kl. III wraz z rodzicami zapraszamy na MSZĘ ŚW. i SPOTKANIE w ramach parafialnych PRZYGOTOWAŃ do I KOMUNII ŚW.: o 10.30 – SP nr 31, o 12.00 – SP nr 2, o 13.30 – Szkoła Muzyczna nr 2 i Szkoła Społeczna nr 2.

W środę o godz. 17.30 NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek święto nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W piątek całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu. KORONKA o 15.00.

Bóg zapłać wszystkim za coniedzielną „OFIARĘ NA TACĘ” na bieżące utrzymanie świątyni i obiektów parafialnych. Dziękujemy też za tzw. OFIARY100 zł NA ROK OD DOMU”: tę roczną składkę na cele remontowo-inwestycyjne parafii można nadal wpłacić w zakrystii albo przelewem, przekazy są też wyłożone na stolikach z prasą.

Dobiegła końca tegoroczna WIZYTA DUSZPASTERSKA w naszej Parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę w domach połączoną z udzielaniem błogosławieństwa z racji jubileuszu 75-lecia naszej parafii, za zatroskanie o parafię, za miłość do Kościoła Chrystusowego i za wszelkie spostrzeżenia i sugestie dotyczące posługi duszpasterskiej w kościele. Dziękujemy bardzo za składane ofiary z racji kolędy. Bóg zapłać. Nadal istnieje możliwość uzupełnienia kolędy – proszę tylko to zgłosić osobiście, SMS-em lub e-mailem.

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć ramki do oprawienia druku błogosławieństwa jubileuszowego, a także wyjątkowy ALBUM zawierający opisy kilkudziesięciu kościołów Rzeszowa i okolicy ze specjalną wkładką jubileuszową o naszym kościele. Cena 100 zł. Album jest wystawiony w gablotce pod chórem.

Osiedlowy Klub Kultury AKWARIUM przy ul. Pułaskiego 3 zaprasza na KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK w wykonaniu Rodziny „Rzeszowskich Kolędników”. Koncert odbędzie się w sobotę, 27 I, o godz. 18.00 w Klubie AKWARIUM.    

W sobotę, 27 I, w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Rodziny Radia Maryja Diecezji Rzeszowskiej. Rozpocznie się ono o godzinie 12:00 celebracją Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Następnie spotkanie opłatkowe z ojcem z Radia w dolnym kościele.  

W niedzielę, 21 I, zapraszamy do Katedry Rzeszowskiej na koncert kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses” pod dyrekcją Aleksandry Fiołek-Matuszewskiej. Koncert odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12.00.  

W dniach 22 i 23 stycznia br. zapraszamy do kościoła akademickiego św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) na nabożeństwa i konferencje duchowe, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB. 23 stycznia w adoracji będzie uczestniczył kapłański zespół muzyczny.  

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu  w dniu 25 stycznia br. (czwartek), o godz. 11.00 odbędą się modlitwy na tzw. nowym cmentarzu żydowskim w Rzeszowie (al. Rejtana, wejście od ulicy Dołowej), a o godz. 19.00 w rzeszowskim kościele farnym modlitwa za Ofiary Holocaustu, połączona z odczytywaniem nazwisk Polaków z Podkarpacia zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć wraz z nimi.   

Rekolekcje dla rodzin z dziećmi w  dniach 2 - 4 lutego 2024 i warsztaty muzyczne dla kantorów, scholi i diakoni muzycznych z parafii w czasie ferii zimowych w dniach 6 - 8 lutego 2024 w domu rekolekcyjnym w Niechobrzu.  

DD „Tabor” zaprasza do udziału w rekolekcjach dla małżeństw, narzeczonych i zakochanych. Rekolekcje odbędą się w dniach 2 – 4 lutego 2024 r.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.