OGŁOSZENIA - II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2024 r.

Dzisiaj o godz. 16.00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
SKŁADKA na Gorzkich Żalach dedykowana na ufundowanie obrazu św. Joachima i Anny, rodziców NMP (obraz będzie umieszczony w kaplicy MB Nieustającej Pomocy).

Wielkopostne REKOLEKCJE PARAFIALNE, które rozpoczniemy w IV niedzielę Wielkiego Postu, 10 III br., poprowadzą je księża saletyni. Zakończenie w środę 13 III 2024 r.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy AD GENTES.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę, 28 II, wypada 9. rocznica śmierci ks. Infułata Józefa Sondeja, który posługiwał w naszej parafii przez 60 lat. W środę po Mszy św. wieczornej możliwość zwiedzenia jego IZBY PAMIĘCI na starej plebanii.

W czwartek, w ramach Jubileuszu 75-lecia naszej Parafii i z okazji rocznicy śmierci Ks. Infułata Józefa Sondeja, serdecznie zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną za kapłanów posługujących w Parafii na przestrzeni 75 lat jej istnienia oraz za księży rodaków. Mszy św. będzie przewodniczył bp Kazimierz Górny, a homilię wygłosi ks. Stanisław Ruszel. 

Naszym modlitwom jubileuszowym będą towarzyszyć następujące intencje:
- o łaskę szczęścia wiecznego dla zmarłych kapłanów, którzy posługiwali w Parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie oraz wywodzili się z niej
- o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla żyjących kapłanów pochodzących z Parafii Chrystusa Króla oraz tych którzy posługiwali i posługują w tejże Parafii
- o nowe powołania zakonne, kapłańskie i misyjne w naszej parafii i diecezji
- o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy modlą się za kapłanów (prywatnie, w Margeritkach, w Stowarzyszeniu Przyjaciół WSD w Rzeszowie, itd.) 

Ks. Infułat Józef Sondej zmarł 28.02.2015 r. Był w naszej parafii obecny przez 60 lat: w latach 1955-1994 jako proboszcz, a potem jako ksiądz-emeryt. Jego grób jest na cmentarzu Wilkowyja.

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ o godz.: 8.00, 16.30 i 17.20. SPOWIEDŹ od 17.00.

W sobotę NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ku czci Niepokalanego Serca NMP: od 17.00 adoracja i różaniec wynagradzający z rozmyślaniem, a na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka, modlitwa duchowej adopcji dziecka poczętego oraz modlitwa o dar potomstwa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

Od początku roku kalendarzowego do dziś odeszli do Pana następujący parafianie: Marian Kalita, Zdzisław Wielgos, Genowefa Świder, Tadeusz Kępa, Waldemar Ćwiek, Leonard Kruła, Tadeusz Kubala, Elżbieta Iwanicka, Elżbieta Gogola, Franciszek Borawiak, Józef Janczyk, Antonina Kloc i Krystyna Jaszczyńska-Czosnek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

Od poniedziałku do piątku w Domu Katechetycznym o godz. 5.45 będzie odprawiana JUTRZNIA. Zapraszamy także na katechezy ZWIASTOWANIA dla dorosłych i młodzieży: w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i w piątek o 19.00 w górnym kościele.

Podczas kolędy w kilku domach padła propozycja utworzenia nowej grupy duszpasterskiej dla małżeństw. Pierwsze spotkanie zapoznawcze odbędzie się 4 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 1 kwietnia. Zgłoszono też chęć uczestnictwa w Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Bóg zapłać za ofiary składane co niedzielę na tacę i za inne dodatkowe ofiary na potrzeby materialne parafii składane w zakrystii lub przelewem.
Pod chórem zaś znajduje się OFIAROMAT na wpłaty bezgotówkowe.
Na stolikach z prasą są wyłożone ulotki do przekazywania 1,5% podatku na instytucje pożytku publicznego. W Przypadku naszej Parafii osoby fizyczne i osoby prawne mogą przekazać DAROWIZNĘ i odpisać od podatku. Blankiety wpłat są wyłożone przy prasie. Bóg zapłać.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Promyczek dobra po 10 zł, pozostałe czasopisma po 8 zł.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.