Rzeszowskie Wieczory Uwielbienia

WSPÓLNOTA
Spotkania modlitewno-formacyjne Wspólnoty odbywają się w każdy wtorek, oprócz trzeciego wtorku miesiąca. Rozpoczynamy Eucharystią o godzinie 19.00 w dolnym kościele w parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie.

Następnie w grupach rozważamy Słowo Boże, a potem dzielimy się tym, co trafiło do naszych serc. Regularnie adorujemy Najświętszy Sakrament. Zawsze tydzień po Wieczorze Uwielbienia spotykamy się na wspólnej agapie i integracji. To najważniejsze spotkania, wokół których koncentruje się nasza Wspólnota.
Jeśli chcesz przystąpić do naszej Wspólnoty, przyjdź we wtorek o godz. 19.00 na spotkanie modlitewne, a my, razem z Duchem Świętym, pomożemy Ci rozeznać, do Jakiej diakonii posyła Cię Pan Jezus.
„Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was” (1 Tes 5, 16-18).
Kim jesteśmy?
Jesteśmy uczniami, studentami, ludźmi pracującymi.
Jesteśmy księżmi, siostrami zakonnymi, rodzicami, mężami, żonami, narzeczonymi.
Mamy kilkanaście lat, ale i kilkadziesiąt.
Co nas łączy?
UWIELBIENIE!
Nasza Wspólnota składa się z ludzi, przyjmujących swoje życie jako Boży plan. Ludzi ufających, że wszystko co ich spotyka, jest efektem Bożej Miłości, a każda sytuacja dzieje się nie bez powodu. Ludzi chcących żyć wiarą konsekwentną, Słowem Bożym, sakramentami, przykazaniami.
Życie naszej Wspólnoty koncentruje się na comiesięcznych Wieczorach Uwielbienia, na których uwielbiamy Pana, poprzez modlitwę, śpiew, grę na instrumentach, taniec uwielbienia. Jednak nasze uwielbienie nie ogranicza się tylko do jednego dnia w miesiącu. Wielbimy Boga całym naszym życiem codziennym, naszymi uczynkami, naszymi talentami, naszą modlitwą.
Zapraszamy Ciebie do naszej Wspólnoty – Wspólnoty Żywego Kościoła. Nie jest ważne, czy teraz masz dobry czas i wszystko w Twoim życiu się układa, czy też nie widzisz sensu życia,
a każdy nowy dzień jest gorszy od następnego.
Bóg jest Miłością! Przyjdź Go z nami uwielbiać a On wypełni wszystkie pragnienia Twojego serca!

HISTORIA
„Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz 1,7).
Z przekonaniem możemy powiedzieć, że Rzeszowskie Wieczory Uwielbienia to dzieło Ducha Świętego. W lutym 2012 roku wzbudził On w sercach kilku osób pragnienie, by w Rzeszowie rozpocząć czuwania z modlitwą uwielbienia i modlitwą o uzdrowienie. Inicjatywa ta została podjęta w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Najpierw czuwania odbywały się
w dolnym kościele w ramach czuwań pokolenia Jana Pawła II, później przeniosły się do górnego kościoła. Dzieło, początkowo pod nazwą „Inicjatywa Wieczory Uwielbienia”, zaczęło się rozrastać. Czuwania gromadziły coraz więcej ludzi, a osoby pełniące posługę podczas Wieczorów zaczęły tworzyć wspólnotę.
„Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha” (J 3,8).
Boży plan odnośnie naszej Wspólnoty zaskoczył już niejednego z nas i ciągle zaskakuje. Nikt bowiem nie przewidział, jak bardzo rozrośnie się dzieło Wieczorów i jak wielkie będzie przynosić owoce w naszych sercach i sercach wielu innych osób.
Jako Wspólnota podejmowaliśmy się już prowadzenia wieczorów uwielbienia poza Rzeszowem, co dało początek podobnym czuwaniom w okolicznych miejscowościach. Ewangelizowaliśmy śpiewając pieśni uwielbienia podczas Dni Papieskich. Mamy również na swoim koncie własne koncerty ewangelizacyjne, łączące w sobie uwielbienie śpiewem, tańcem i głoszenie Dobrej Nowiny poprzez dramę. Wspólnota pełni także posługę rekolekcyjną, głosząc Słowo i dając świadectwo chrześcijańskiego życia.
Ważnymi wydarzeniami dla członków Wspólnoty były wyjazdy rekolekcyjne oraz wyjazd do Francji w 2015 roku. Pojechaliśmy oficjalnie zaprosić młodych Francuzów na Światowe Dni Młodzieży do Polski, animowaliśmy tam Wieczór Uwielbienia i uczestniczyliśmy w polsko-francuskim czuwaniu uwielbieniowym.
Dużym corocznym przedsięwzięciem Wieczorów jest posługa podczas rekolekcji Festiwalu Wiary w Rzeszowie. Byliśmy także diakonią muzyczną w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w diecezji rzeszowskiej.
„Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach” (Dz 2,42).
Rozwojowi dzieł ewangelizacji towarzyszył rozkwit Wspólnoty. Oprócz uczestnictwa
w próbach, zaczęliśmy gromadzić się na regularnych spotkaniach modlitewnych i dzieleniu się Słowem Bożym. Obecnie gromadzimy się na cotygodniowej Eucharystii i spotkaniach formacyjnych. Powstawanie nowych diakonii we Wspólnocie, głębokie zaangażowanie kolejnych osób jest dla nas znakiem potwierdzenia Bożej woli odnośnie dzieła Wieczorów Uwielbienia.

Zapraszamy do odwiedzenia portalu:
http://wieczoryuwielbienia.rzeszow.pl/

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.