Mężczyźni św. Józefa

MĘSKA GRUPA ŚW. JÓZEFA PRZY PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA
W RZESZOWIE.

Kontynuowanie braterstwa i jedności apostolskiej. Pragnienie utworzenia męskich wspólnot, świeckich mężczyzn katolickich, zgromadzonych wokół kapłana danej parafii jako przewodnika duchownego. Wspólne budowanie kościoła przy współpracy osób duchowych - kapłanów i świeckich wyznawców Chrystusa.

Powyższe stwierdzenia to tylko niektóre z pragnień Donalda Tarbita, emerytowanego strażaka ze Stanów Zjednoczonych, charyzmatyka, człowieka głoszącego Słowo Boże na całym świecie, przez którego Chrystus w sposób szczególny objawia swoją Bożą moc.

6 lat temu jeden z parafian Chrystusa Króla zainspirowany spotkaniem z Donaldem Tarbitem postanowił utworzyć Męską Grupę Św. Józefa działającą przy naszym kościele.

Dzieło trwa do dzisiejszego dnia i zrzesza w swoich szeregach kilkunastu mężczyzn, którzy na wzór pokornego sługi bożego św. Józefa pragną zbliżać się do Chrystusa.
Spotkania MGŚJ odbywają się w każdą drugą i czwartą środę miesiąca.
Rozpoczynają sie wspólną Eucharystią i służbą liturgiczną o godzinie 18:00,
a następnie mężczyźni udają się do sali na spotkanie.

Za zamkniętymi drzwiami rozbrzmiewa modlitwa brewiarzowa i rozmowy na wspólne tematy mające na celu pogłębianie wiary, odkrywanie męskiej drogi
w codzienności, wzajemnego uczenia się trudnej sztuki: "jak być katolickim mężczyzną w dzisiejszym świecie".

Mężczyźni służą również pomocą przy różnego rodzaju pracach parafialnych jak np.: przygotowywanie wystroju kościoła na święta Wielkanocne czy Bożego Narodzenia oraz posługują w różnych formach głoszenia - świadectw
w sytuacjach tego wymagających.

„Niech Święty nasz Patron nadal czuwa nad nami zarówno w dni świąteczne, jak
i w pozornie szarej rzeczywistości dnia powszedniego… Niech ożywia w nas eschatologiczną nadzieję, budzi radość i pogodę ducha także w chwilach doświadczeń, trudów i cierpienia.”
Grupa z radością powita chętne osoby, które pragną lepszego poznania św. Józefa
i ukochania jego bliskości z Jezusem i Maryją. Zapraszamy.
http://mezczyzni.net/main/

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.