WIELKANOC 2023

WIELKANOC 2023

W historii naszej parafii święta wielkanocne były odprawiane począwszy od 1949 r. A zatem tegoroczna Wielkanoc jest siedemdziesiątą czwartą.

Jako Kościół jesteśmy jedną rodziną, łączy nas ten sam chrzest, mamy tego samego Boga Ojca, tego samego Odkupiciela Jezusa Chrystusa i obdarza nas swoimi darami i charyzmatami ten sam Duch Święty. Zgromadzeni na modlitwie w tej świątyni stanowimy cząstkę tej samej Bożej rodziny. A w przyszłym roku będziemy obchodzili 75-lecie powstania naszej rodziny parafialnej.

W tej rodzinie przeżywamy wielkie wydarzenia naszego zbawienia. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam wszystkim jak najlepiej przeżywać Wielki Post i to Święte Triduum Paschalne. Przede wszystkim jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym księżom, za ich oddaną posługę kapłańską dla nas: modlitwa, katecheza, spowiedź, słowo Boże, spotkania religijne z grupami i indywidualna pomoc duszpasterska. Dziękują ks. Grzegorzowi za kazania pasyjne.

Dalej dziękujemy wszystkim, którzy za naszą rodzinę przy kościele Chrystusa Króla modlą się indywidualnie, na adoracjach, w domach. Bardzo dziękujemy za wszystkich zaangażowanych w służbę liturgiczną, czytania, śpiewy komentarze. Szczególnie dziękuję panom Zakrystianom i Organistom, a następnie ministrantom – od najmłodszych do najstarszych - za wykonywanie tylu posług przy ołtarzu Pańskim.

Bardzo dziękuję tym, którzy zaangażowali się fizycznie przygotowując grób i ciemnicę, dekoracje, szaty liturgiczne, którzy dbają o czystość w naszej świątyni i bezinteresownie usuwają zauważone usterki.

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o potrzeby materialne naszej parafii i bezinteresownie składają różne ofiary na prowadzone dzieła misyjne, charytatywne i materialne w parafii. Bóg zapłać.

Przyjmijcie Drodzy Parafianie i Goście naszej Parafii najserdeczniejsze życzenia wielkanocne:
Życzymy, abyśmy szeroko otwierali swoje serca, umysły, całych siebie dla Zmartwychwstałego Pana. On to powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.
Niech te Święta Wielkanocne  umocnią każdego z nas w świadomym i gorliwym przeżywaniu swojej wiary.

- Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!
- Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!


Ksiądz Proboszcz i duszpasterze

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.