Pielgrzymka do Czech

Zapraszamy na pielgrzymkę do Czech
16-19.08.2024  Koszt 1800 zł/os 

1 DZIEŃ. 16.08. Pt. MORAWSKI KRAS -BRNO

Przejazd do Blanska - Skalni Mlyn- zwiedzanie najpiękniejszych podziemnych zakątków Europy – Jaskini Punkevni z przepaścią Macochy. Spływ łodziami w Jaskini. Przejazd do Brna. Piesza wycieczka po historycznym centrum miasta. Rynek i jego zabudowa; Ratusz staromiejski; Plac Wolności; Katedra św. Piotra i Pawła; Kościół św. Jakuba; fontanny i w miarę możliwości spacer pod Zamek Špilberk. Dalsza podróż w kierunku Pragi. Zakwaterowanie w hotelu.Obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ. 17.08. So. PRAGA

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Pragi: Plac Hradczański, Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Złota Uliczka, Daliborka. Bazylika Św. Jerzego- Msza Święta. Przejście na Małą Stronę - ogrody i pałac Wellsteina- siedziba senatu RCZ. Czas wolny. Następnie przejście przez rynek Małej Strany, spacer uliczkami dzielnicy ambasad i pałaców. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu i uroczysta obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. 18.08. Ndz. PRAGA

Śniadanie - dalsze zwiedzanie Pragi - Plac Republiki, Brama Prochowa, przejście ulicą Cele tną (jedną z najładniejszych uliczek Starego Miasta), kubistyczny Dom pod Czarną Madonną, Rynek Starego Miasta: średniowieczny Ratusz ze słynnym zegarem Orloj. Kościół Św. Mikołaja (ulubiony kościół Mozarta)- Msza Święta. Pomnik reformatora Jana Husa. Przejście na Most Karola. Następnie spacer wybrzeżem Wełtawy do żydowskiej dzielnicy Józefów (skarbnica pamiątek po Żydach europejskich). Przejście do Nowego Miasta: Karolinum (gmach główny najstarszego w regionie uniwersytetu), plac Św. Wacława z gmachem Muzeum Narodowego. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. 19.08. Pn. KUTNA HORA, OŁOMUNIEC

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Kutnej Hory - miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie spaceru po mieście, zwiedzanie wybranych zabytków; gotycki kościół św. Barbary , Kaplica Czaszek, Kaplica Bożego Ciała; kościół św. Jakuba; XV wieczna dwunastoboczna kamienna fontanna; barokowa kolumna morowa; Kamienny Dom; barokowy klasztor Jezuitów oraz liczne bogato zdobione kamienice miejskie. Przejazd do Ołomuńca - miasto położone w samym sercu Moraw, uznawanym za jedno z piękniejszych w Europie Środkowej. To miasto z bogatą historią. Miasto pałaców, świątyń i barokowych fontann. Spacer po miasteczku, zwiedzanie: Kolumna Trójcy Przenajświętszej na górnym rynku; gotycki ratusz z zegarem astronomicznym; fontanny miejskie; Kolumna Mariacka na Dolnym Rynku;Katedra Św. Wacława. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Rzeszowa w późnych godzinach nocnych. 

CENA OBEJMUJE:

• przejazd autokarem klasy turystycznej; • ubezpieczenie KL i NNW;• 2 noclegi w hotelu ***, pokoje standard – 2 i 3 osobowe z• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu, 1 obiad w ostatnim dniu;• opieka pilota na całej trasie; • opłaty za przewodników lokalnych

DODATKOWE OPŁATY:

40 euro/os – opłata obligatoryjna, płatna u pilota w dniu wyjazdu. Obejmuje koszty związane z realizacją programu jak np. parkingi, opłaty drogowe, bilety wstępów, koszt przewodnika miejscowego.

CENA NIE OBEJMUJE:

• dopłata do pokoju jednoosobowego80 Euro/os;• taca pielgrzymów zbierana na Mszach Świętych;• prywatne wydatki; • napoi do obiadokolacji (kawa, herbata itp.);

Kontakt: ks. Damian 500 507 537

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.