OGŁOSZENIA - XXX Niedziela Zwykła - 29 października 2023 r.

W środę, 1 listopada, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. jak w niedzielę - nie będzie tylko Mszy św. o 13.30.
O 16.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i wypominki.
Msze św. na cmentarzach rzeszowskich będą odprawiane o godz. 14.00.

W czwartek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.: 6.30, 7.30, 8.30, 16.00 i 18.00.  O godz. 17.30 wypominki.
Po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 w kościele PROCESJA ŻAŁOBNA za zmarłych.
O 21.00 APEL MARYJNY.

PRZEZ CAŁY LISTOPAD można zyskiwać dar ODPUSTU ZA ZMARŁYCH za pobożne nawiedzenie cmentarza. Warunki zyskania odpustu:
1) stan łaski uświęcającej, którą daje spowiedź sakramentalna;
2) wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
3) przyjęcie Komunii Świętej;
4) nawiedzenie cmentarza połączyć z modlitwą za zmarłych odmawiając: Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, oraz dowolną modlitwę według intencji papieża (1 i 2 XI taki odpust można zyskać odprawiając te modlitwy także w kościele).
Skorzystajmy z sakramentu spowiedzi, aby w stanie łaski uświęcającej nawiedzać cmentarze i zyskiwać odpusty za zmarłych. Pamiętajmy także o modlitwie przy grobach kapłanów: ks. dra Józefa Jałowego na Cmentarzu-Pobitno i ks. Infułata Józefa Sondeja na Cmentarzu-Wilkowyja.

W piątek całodzienna ADORACJA. SPOWIEDŹ od 17.00. O 17.30 wypominki.

W sobotę NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ku czci Niepokalanego Serca NMP: o 17.00 adoracja, o 17.30 różaniec i wypominki, a po Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka, modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego oraz o dar potomstwa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH oraz przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

W ubiegłą niedzielę na „pomoc jesienną” dla tegoż Seminarium w zbiórce po Mszach św. złożono 2100,00 zł. Bóg zapłać.

WYNIKI LICZENIA WIERNYCH w niedzielę 22 X 2023. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie wyznaczając wysokość zryczałtowanego podatku dochodowego dla księży posługujących w Parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie na rok 2023 ustalił, że Parafia liczy 6172 mieszkańców (stan z 31.12.2022). Z obliczeń przeprowadzonych w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie w niedzielę 22 X 2023 r. wynika, że we Mszach św. uczestniczyły 1994 osoby (907 mężczyzn, 1087 kobiet) czyli 32,3 % dominicantes. Komunię Św. przyjęło 769 osób.

W ramach JERYCHA MODLITEWNEGO przed jubileuszem naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną rejon: ul. Legionów blok nr 20 i domy.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii śp. Janusza Fliśnika i śp. Elżbietę Trunkwalter.

Na parkingu kościelnym jest ustawiony KONTENER NA MAKULATURĘ na cele misyjne.

Zapraszamy do lektury PRASY KATOLICKIEJ: z tygodników to: „Niedziela”, „Gość niedzielny”; z miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, „Apostolstwo Chorych”; dla dzieci: „Promyczek dobra” i „Rycerzyk Niepokalanej”. „Niedziela” i „Gość niedzielny” po 10 zł, a pozostałe czasopisma po 8 zł.  

WYPOMINKI. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. W listopadzie za zgłoszonych zmarłych będziemy codzienne modlić się cząstką Różańca: w dni powszednie o 17.30., a w niedziele o 16.30.
Na stolikach z prasą w tyle kościoła są wyłożone druki na listopadowe WYPOMINKI JEDNORAZOWE. Wypełnione druki można wrzucać do skarbony w tyle kościoła z napisem WYPOMINKI (pod figurą Matki Bożej). Bóg zapłać za dołączane ofiary.

INFORMACJA dla osób, które proszą o odprawianie modlitw za zmarłych przez cały rok czyli w tzw. WYPOMINKACH ROCZNYCH. Za zgłoszonych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę o 8.45. Wysokość proponowanej jałmużny-ofiary za 1 osobę to tyle co jedna intencja mszalna. Wypominki roczne można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii. Nowa edycja rozpocznie się od I niedzieli Adwentu.

Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego jest wyłożona „KSIĘGA ZMARŁYCH”. Zmarli są bezpłatnie wpisywani do KSIĘGI wg daty śmierci (dzień-miesiąc-rok). Modlitwy za nich są odprawiane w każdy piątek o 15.00. Formularze są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełniony druk można złożyć w zakrystii lub kancelarii.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.