OGŁOSZENIA - XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2023 r.

Dziś przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: JAN PAWEŁ II - CYWILIZACJA ŻYCIA.
Po Mszach św. zbiórka papieska na „żywy pomnik św. Jana Pawła II” czyli na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Można też wysyłać SMS „STYPENDIA” na nr 74 265 (4,92 zł z vat).
Po Mszy św. o 9.00 i następnych będą kremówki papieskie. A od 12.30 WIOSKA PAPIESKA z atrakcjami dla dzieci.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE: w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. Dzisiaj dodatkowo o 15.00 modlitwa różańcowa przy kapliczce Matki Bożej przy ul. Pułaskiego.

W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

W poniedziałek na cmentarzu Wilkowyja o godz. 17.00 odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.

W środę święto św. Łukasza EwangelistyW środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek całodzienna ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. O 15.00 KORONKA. W piątek wspomnienie św. Jana Kantego.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XXIV TYDZIEŃ MISYJNY. Po Mszach św. zbiórka do puszek na tzw. „jesienną pomoc” dla Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

W przyszłą niedzielę w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym promocja płyty z tegorocznego koncertu Jednego Serca, Jednego Ducha. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w kościele św. Rocha na Słocinie.

W przyszłą niedzielę pierwsze spotkanie nowej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII SP oraz starszych z naszej parafii. Młodzież i rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.30.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii śp. Andrzeja Pelca i Romana Misztala.

W ramach JERYCHA MODLITEWNEGO przed jubileuszem naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną rejon: ul. Legionów blok nr 16.

Dzisiaj WYBORY do naszego Parlamentu i Senatu. Konferencja Episkopatu Polski przy tej okazji przypomniała nam katolikom kolejny raz zasady jakimi powinniśmy się kierować głosując. Natomiast władze Rzeszowa informują, że lokal wyborczy nr 64, który był w budynku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (ul. Legionów 20) został na stałe przeniesiony do budynku Szkoły Muzycznej nr 2 – ul. Wyspiańskiego 16A. Granice obwodu bez zmian. Weź udział w wyborach.

Zapraszamy do lektury PRASY KATOLICKIEJ: z tygodników to: „Niedziela”, „Gość niedzielny”; z miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, „Apostolstwo Chorych”; dla dzieci: „Promyczek dobra” i „Rycerzyk Niepokalanej”. „Niedziela” i „Gość niedzielny” po 10 zł, a pozostałe czasopisma po 8 zł.  

MODLITWA
Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego są wystawione relikwie św. Jana Pawła II i św. Teresy z Avila. Za ich wstawiennictwem powierzmy Panu Bogu sprawy Kościoła Świętego, a szczególnie obrady Synodu oraz sprawy naszej Ojczyzny przeżywającej dzisiaj Wybory i Referendum:

Pomóż nam kochać to, co ojczyste: nasze korzenie, historię, tradycję, język i polskie krajobrazy, a przede wszystkim kochać naszych rodaków – niezależnie od tego, czy podzielamy ich poglądy, czy nie.
Ucz nas mądrego wykorzystywania wolności, ucz nas solidarności i odpowiedzialności za nasze wspólne dziedzictwo.
Spraw, żebyśmy wszyscy byli ludźmi sumienia, czyli słuchali Twojego głosu – nawet kiedy jest bardzo wymagający; żebyśmy nazywali po imieniu dobro i zło, a nie zamazywali granicy między nimi; żebyśmy dobro w sobie i wokół siebie rozwijali, a wobec zła nie pozostawali obojętni, ale je przezwyciężali.
Pomóż nam odważnie podejmować odpowiedzialność za sprawy publiczne: troszczyć się o dobro wspólne i nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliźnich, w duchu ewangelicznej solidarności: „Jeden drugiego brzemiona noście”.
Strzeż nas i oświecaj, żebyśmy nie dali się zwieść wizji szybkiego zysku kosztem innych i żebyśmy opierali się wszelkim pokusom wyzysku.
Daj nam Twoją łaskę, żeby każdy z nas – na miarę swojego powołania – angażował się w budowanie królestwa Bożego w rodzinie, w społeczności i w całej ojczyźnie.
Odnawiaj nasze umysły i serca, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne.
Prosimy, ześlij swojego Ducha, żeby wciąż odnawiał oblicze tej ziemi.
Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!
Św. Janie Pawle II, módl się za nami!
Amen

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.