Ogłoszenia - XXVIII niedziela zwykła - 10 października 2021 r.

  Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: NIE LĘKAJCIE SIĘ. Po Mszach św. zbiórka papieska na „żywy pomnik św. Jana Pawła II” czyli na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

Z okazji Dnia Papieskiego na Błoniach przy Katedrze Rzeszowski Dom Kultury organizuje WIOSKĘ PAPIESKĄ z zabawami dla dzieci i rodzin w godz. 12.00–15.00. Zapraszamy.

Dzisiaj o 15.30 Różaniec przy kapliczce przy ul. Pułaskiego i poświęcenie nowej figury Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęliśmy NABOŻEŃSTWA PAŹDZIERNIKOWE. Zapraszamy na modlitwę różańcową w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30.

W środę, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które poprowadzi ks. dr Józef Kula, Oficjał Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, a następnie różaniec i procesja. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem będzie o 17.30. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek, 14 X, wypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – naszą modlitwą obejmijmy wszystkich wychowawców i nauczycieli oraz odpowiedzialnych za edukację. We Farze o 18.00 Msza św. w tych intencjach pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza.

W piątek o godz. 10.00 w naszym kościele Msza św. z okazji Uroczystości Patrona - św. Jana Pawła II – Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek. Z tej racji piątkowa ADORACJA Najświętszego Sakramentu będzie w dolnym kościele.

W piątek, 15 X, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. za dzieci zmarłe przed urodzeniem będzie na Cmentarzu Wilkowyja o 17.00. A 24 X o 20.00 w kościele na Staromieściu czuwanie dla rodziców, którzy w jakikolwiek sposób utracili swoje dziecko.

WIECZORNE SOBOTNIE MSZE ŚW. w NASZYM KOŚCIELE SĄ ODPRAWIANE JAKO MSZE ŚW. NIEDZIELNE (czytania z niedzieli, homilia, składka mszalna, ogłoszenia).

W przyszłą niedzielę w ramach przygotowań do I KOMUNII ŚWIĘTEJ zapraszamy:
- na Mszę św. o 12.00 uczniów klas III SP nr 31,
- na Mszę św. o 13.30 uczniów klas III SP nr 2 oraz SP Muz nr 2 i SP Społ nr 2.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 17.00 zapraszamy starszą grupę kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami: młodzież przyjmie modlitewniki.

W poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w naszym kościele są głoszone KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH. Zapraszamy.

Dzisiaj na Watykanie Inauguracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Uroczyste rozpoczęcie etapu diecezjalnego Synodu będzie w Katedrze Rzeszowskiej, w przyszłą niedzielę, 17 X br. Mszą św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.

WYPOMINKI Na stolikach z prasą w tyle kościoła są wyłożone druki na listopadowe WYPOMINKI JEDNORAZOWE. Za zgłoszonych zmarłych będziemy codzienne w listopadzie o godz. 17.30 odmawiali cząstkę Różańca św., a w niedziele o 16.30. Wypełnione druki można wrzucać do skrzynki wystawionej w tyle kościoła. Bóg zapłać za dołączane ofiary.
W naszej parafii istnieje też zwyczaj modlitwy za zmarłych w tzw. WYPOMINKACH ROCZNYCH. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę o godz. 8.45. Na wypominki roczne proszę zgłaszać maksymalnie 2 osoby, wysokość proponowanej ofiary-jałmużny za 1 osobę to jedna intencja mszalna. Zainteresowani mogą zamawiać wypominki roczne w zakrystii czy w kancelarii.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.