OGŁOSZENIA - XXVII Niedziela Zwykła - 8 października 2023 r.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE: w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 16.30.
Dzisiaj
o 15.00 będzie prowadzona modlitwa różańcowa także przy kapliczce Matki Bożej przy ul. Pułaskiego. I tak będzie w pozostałe niedziele października.

Dzisiaj, 8 X, na Mszę św. o 13.30 zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami.
Będzie to II SPOTKANIE w ramach parafialnych PRZYGOTOWAŃ do I KOMUNII ŚW. połączone z poświęceniem i wręczeniem dzieciom RÓŻAŃCA.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Trzeźwościowego.

W czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy 24-godzinną modlitwę za Ojczyznę w ramach Jerycha Różańcowego. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele przez całą noc, a w górnym kościele w ciągu dnia w piątek. Zakończenie modlitw w piątek, 13 X, NABOŻEŃSTWEM FATIMSKIM, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, następnie Różaniec i procesja.

W sobotę, 14 X, wypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – naszą modlitwą obejmijmy wszystkich wychowawców i nauczycieli oraz odpowiedzialnych za edukację w Polsce. We Farze Rzeszowskiej Msza św. z tej okazji  będzie odprawiona 12 X br. o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę, 15 X, przypada XXIII Dzień Papieski pod hasłem: CYWILIZACJA ŻYCIA. Po Mszach św. zbiórka papieska na „żywy pomnik św. Jana Pawła II” czyli na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Można wysłać SMS „STYPENDIA” na nr 74 265 (4,92 zł z vat).

Z okazji Dnia Papieskiego w sobotę 14 X br. w godz. 10.00 – 16.00 będzie można pielgrzymować „Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Szczegóły na ulotkach.

Organizujemy NOWĄ parafialną grupę kandydatów do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VII i VIII SP oraz starszych z naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Pierwsze spotkanie będzie w niedzielę 22 X br. o godz. 13.30.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii: śp. Barbarę Studzińską, Irenę Baszak oraz Andrzeja Rabę.

W ramach JERYCHA MODLITEWNEGO przed jubileuszem naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną rejon: ul. Krakowska blok nr 14.

W przyszłą niedzielę, 15 X, WYBORY do naszego Parlamentu i Senatu. Konferencja Episkopatu Polski przy tej okazji przypomniała nam katolikom kolejny raz zasady jakimi powinniśmy się kierować głosując. Dużo na ten temat w tygodniku „Niedziela”. Natomiast władze Rzeszowa informują, że lokal wyborczy nr 64, który był w budynku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (ul. Legionów 20) został na stałe przeniesiony do budynku Szkoły Muzycznej nr 2 – ul. Wyspiańskiego 16A. Granice obwodu bez zmian. Weź udział w wyborach.

Do 8 X br. można głosować na RZESZOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI.
Polecamy szczególnie następujące zadania: Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha (inicjatywa diecezjalna); Boiska sportowe pod Wiaduktem Śląskim koło Biedronki, Piknik Osiedlowy i wakacyjne zabawy dla dzieci na placach zabaw (2 inicjatywy Rady Osiedla Króla Stanisława Augusta); ogólnodostępna siłownia na wolny powietrzu przy II LO (inicjatywa II Liceum Ogólnokształcącego); doposażenie sali do robotyki i zakup nowoczesnych narzędzi do nauki dla uczniów SP 31 (inicjatywa SP Nr 31 przy ul. Pułaskiego).

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby po 50 roku życia do udziału w zajęciach w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Szczegóły na stronie instytutu: www.instytut.rzeszow.pl .

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych informuje, że od 1 września 2023 r. Diecezjalna Poradnia dla Osób uzależnionych i ich Rodzin ma swoją siedzibę przy ul. Krakowskiej 381, w parafii pw. św. Stanisława B.M. w Rzeszowie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.pbk.org.pl .

Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Kurs odbędzie się w dniach 17-20 października 2023 roku. Szczegóły znajdują się w załączniku. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl

Rada ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski wydała dokument pt. „Vademecum wyborcze katolika”. Dokument dostępny na stronie Episkopatu Polski (https://episkopat.pl/vademecum-wyborcze-katolika-dokument-rady-ds-spolecznych-kep/) oraz w gablotce pod chórem.

Ruch Światło – Życie Diecezji Rzeszowskiej organizuje rekolekcje „Dobra Nowina o Rodzinie” dla małżeństw bezdzietnych, rodziców adopcyjnych oraz rozważających adopcję. Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym „Kana” w Czarnej Sędziszowskiej w dn. 3-5.11.2023 r. W programie spotkania z psychologiem, pedagogiem i duszpasterzem. Wśród prelegentów pracownicy Domów dla Dzieci i Ośrodka Adopcyjnego ROPS w Rzeszowie. Koszt rekolekcji 170 zł / os dorosła. Zgłoszenia i zapisy do 26 października przez formularz internetowy https://tiny.pl/c5mnj. Szczegółowych informacji udziela Diakonia Miłosierdzia Ruchu – Agata i Paweł Zaborscy oraz ks. Łukasz Nowosielski. E-mail diakmil.rzeszow@gmail.com oraz tel. 720 83 23 63.

Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie prowadzi zapisy na kurs liturgiczny dla dorosłych zwany Akademią Liturgiczną. Szczegóły w sekretariacie Instytutu tel. 17 – 871 24 03.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.