Ogłoszenia - XXVII niedziela zwykła - 3 października 2021 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego.

Dziś na Msze św. o 10.30 i 12.00 zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów klas I i II szkół podstawowych wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd pobłogosławienia i zawierzenia Matce Bożej.

Dziś ulicami naszego miasta przejdzie Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o 15.00 przy Krzyżu obok Zamku, a zakończenie przy Bazylice Ojców Bernardynów.

Rozpoczęliśmy NABOŻEŃSTWA PAŹDZIERNIKOWE. Zapraszamy na modlitwę różańcową w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

We wtorek wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia Bożego.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów, a o godz. 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek CAŁODZIENNA ADORACJA Najświętszego Sakramentu: o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 9 X, w godz. 10.00-18.00 w RZESZOWIE istnieje MOŻLIWOŚĆ ODBYCIA sobie indywidualnej lub rodzinnej PIELGRZYMKI za wstawiennictwem św. Jana Pawła II tzw. „Rzeszowskim Szlakiem Świętych” z intencją O UMOCNIENIE W WIERZE I O USTANIE EPIDEMII. Stacje pielgrzymkowe wyznaczają kościoły związane z osobami, które św. Jan Paweł II wyniósł do chwały ołtarzy (np.: Fara, Bernardyni, kościół przy ul. 3 Maja, Staromieście, Saletyni). 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”  połączony z ogólnopolską zbiórką do puszek na „żywy pomnik Jana Pawła II” czyli na pomoc dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

W przyszłą niedzielę o 15.30 RÓŻANIEC przy kapliczce koło szkoły przy ul. Pułaskiego i poświęcenie nowej figury Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w naszym kościele są głoszone KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH. Zapraszamy.

Nastąpiły ZMIANY W PORZĄDKU MSZY SW. NIEDZIELNYCH: - NIE BĘDZIE Mszy św. niedzielnej o godz. 20.00 - natomiast przypominamy, że WIECZORNE SOBOTNIE MSZE ŚW. o godz. 18.00 są w naszym kościele odprawiane JAKO MSZE ŚW. NIEDZIELNE (czytania z niedzieli, homilia, składka, ogłoszenia).

Do 8 X br. można zagłosować na Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Zagłosuj:
Kategoria II, zadanie 42: budowa boiska do tenisa ziemnego przy VIII LO (ul. Wyspiańskiego)
Kategoria III, zadanie 100: Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha Kategoria
III, zadanie 79: Dni Osiedla Króla St. Augusta.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 X br. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Informacje szczegółowe na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby w wieku powyżej 50 lat do udziału w zajęciach uniwersytetu, które odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w soboty, dwa razy w miesiącu. Szczegóły na stronie instytutu: www.instytut.rzeszow.pl.

6. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach odbędzie się w sobotę, 9 X br. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.