OGŁOSZENIA - XXIX Niedziela Zwykła - 22 października 2023 r.

Dzisiaj pierwsze spotkanie nowej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII SP oraz starszych z naszej parafii. Młodzież i rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.30.

Natomiast na Mszy św. o 17.00, także dzisiaj, zgromadzi się starsza grupa kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Młodzież otrzyma poświęcone modlitewniki. Po Mszy św. zebranie.

Dzisiaj rozpoczynamy XXIV TYDZIEŃ MISYJNY - czas wsparcia dzieł misyjnych oraz modlitwy za misjonarzy i o nowe powołania zakonne i kapłańskie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na tzw. „jesienną pomoc” dla Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

W tym tygodniu na NABOŻEŃSTWACH RÓŻAŃCOWYCH będziemy modlić się za dzieła misyjne i misjonarzy. Zapraszamy w dni powszednie na 17.30, a w niedzielę na 16.30. Dzisiaj dodatkowo o 15.00 modlitwa różańcowa przy kapliczce Matki Bożej przy ul. Pułaskiego.

We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie otwarte KOŁA MISYJNEGO. Zostaną zaprezentowane istniejące formy zaangażowania misyjnego w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek całodzienna ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU. O 15.00 KORONKA.

W sobotę, 28 X, święto św. Apostołów Szymona i Juda Tadeusza. W sąsiedzkiej parafii pw. św. Judy Tadeusza odpust.

Zapraszamy do lektury PRASY KATOLICKIEJ: z tygodników to: „Niedziela”, „Gość niedzielny”; z miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, „Apostolstwo Chorych”; dla dzieci: „Promyczek dobra” i „Rycerzyk Niepokalanej”. „Niedziela” i „Gość niedzielny” po 10 zł, a pozostałe czasopisma po 8 zł.

W ramach JERYCHA MODLITEWNEGO przed jubileuszem naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną rejon: ul. Legionów blok nr 18.

Dzisiaj w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym promocja płyty z koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Rozpoczęcie Mszą św. o 12.30 w kościele św. Rocha na Słocinie.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii śp. Marię Szczygieł i śp. Helenę Pytko.

W ubiegłą niedzielę z okazji XXIII DNIA PAPIESKIEGO złożono na zbiórce do puszek 5370 zł na „żywy pomnik św. Jana Pawła II”. Bóg zapłać.

Zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych. Okazja do spowiedzi codziennie w godz.: 6.00 - 7.45 oraz  od 17.30. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na niedzielę.

WYPOMINKI
Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. W listopadzie za zgłoszonych zmarłych będziemy codzienne modlić się cząstką Różańca: w dni powszednie o 17.30., a w niedziele o 16.30. Na stolikach z prasą w tyle kościoła są wyłożone druki na listopadowe WYPOMINKI JEDNORAZOWE. Wypełnione druki można wrzucać do skarbony w tyle kościoła z napisem WYPOMINKI (pod figurą Matki Bożej). Bóg zapłać za dołączane ofiary.

INFORMACJA dla osób, które proszą o odprawianie modlitw za zmarłych przez cały rok czyli w tzw. WYPOMINKACH ROCZNYCH. Za zgłoszonych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę o 8.45. Wysokość proponowanej jałmużny-ofiary za 1 osobę to tyle co jedna intencja mszalna. Wypominki roczne można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii. Nowa edycja rozpocznie się od I niedzieli Adwentu.

Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego jest wyłożona „KSIĘGA ZMARŁYCH”. Zmarli są bezpłatnie wpisywani do KSIĘGI wg daty śmierci (dzień-miesiąc-rok). Modlitwy za nich są odprawiane w każdy piątek o 15.00. Formularze są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełniony druk można złożyć w zakrystii lub kancelarii.  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.