Ogłoszenia - XVI niedziela zwykła - 18 lipca 2021 r.

We wtorek, 20 VII, przypada ósma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu wypadają:
- w czwartek:
święto św. Marii Magdaleny
- w piątek: święto św. Brygidy, Patronki Europy
- w sobotę wspomnienie św. Kingi.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji przez cały dzień. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

Dziś rozpoczyna się XXII Ogólnopolski TYDZIEŃ Św. KRZYSZTOFA. Z tej racji w przyszłą niedzielę (25 VII) po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00 będzie poświęcenie pojazdów. Po wszystkich Mszach św. będzie też okazja do przekazania ofiary na środki transportu dla misjonarzy: „jeden grosz za jeden kilometr”.

W przyszłą niedzielę, 25 VII, będziemy obchodzić PIERWSZY ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW i OSÓB STARSZYCH: z woli papieża Franciszka będzie on obchodzony corocznie w czwartą niedzielę lipca. Msza św. za Seniorów, Babcie i Dziadków, o Boże błogosławieństwo dla nich, zdrowie i potrzebne łaski, będzie odprawiona 26 lipca (poniedziałek) o godz. 18.00.

W dniach 26-30 lipca w godzinach 17.00-20.00 w naszym Domu Katechetycznym mógłby być uruchomiony MOBILNY PUNKT SPISOWY GUS. Jeśli są osoby chętne do skorzystania z pomocy rachmistrza tu na miejscu, to proszę się wpisać na listę na konkretny dzień i na konkretną godzinę (listy są na stolikach z prasą).

W niedziele lipca i sierpnia NIE MA Mszy św. o godz. 13.30 i o 20.00.

Biskup Rzeszowski wydał dekret, na mocy którego ZOSTAŁA ODWOŁANA DYSPENSA dla wiernych od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od niedzieli, 20 VI br., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

DIECEZJALNE STUDIUM ORGANISTOWSKIE w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2021/2022. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 18 września (sobota) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.

Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Rada Osiedla Króla St. Augusta zaprasza wszystkie dzieci na place zabaw na naszym osiedlu w dniach 19 - 30 VII. W godz. od 17.00 – 19.00 ZABAWY z nagrodami poprowadzi animator na placu zabaw przy ul. Sportowa 6b i ul. Króla Augusta 23. Zajęcia są bezpłatne. Więcej informacji na FB rady osiedla.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.