OGŁOSZENIA - XIV Niedziela Zwykła - 7 lipca 2024 r.

Dziś po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH i DYŻUR przedpołudniowy Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek  ADORACJA całodzienna. KORONKA do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

W tym tygodniu wypadają wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek (8 VII) – św. Jana z Dukli
- w czwartek (11 VII) – św. Benedykta, Patrona Europy
- w piątek (12 VII) – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.

W sobotę, 13 VII, III NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: Msza św. o 18.00, a potem RÓŻANIEC i PROCESJA.
Modlitwy poprowadzą księża z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic z Róży 12-letniego Pana Jezusa z Nazaretu.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Czech w dniach 16–19 VIII 2024. Koszt: 1800 zł. Szczegóły u ks. Damiana Bolki (tel. 500 – 507 537).

Na parkingu parafialnym stoi KONTENER NA MAKULATURĘ na cele misyjne.

W niedziele lipca i sierpnia NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 13.30.

W pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca KANCELARIA nieczynna.

13-14 lipca br. odbędzie się XXXIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Jest organizowany wyjazd autokarowy z Rzeszowa Szczegóły na plakacie. Kontakt: 608 - 205 087.

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku NAUKI o RODZINIE, a DIECEZJALNE STUDIUM ORGANISTOWSKIE w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2024/25.
Szczegóły na plakatach i w sekretariatach.

Dla pogłębienia własnej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

OŚWIADCZENIE  
Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP

w związku z informacjami Pani Minister Edukacji Barbary Nowackiej przekazanymi w dniu 17 czerwca 2024 roku w stacji TVN 24, zapowiadającymi zmiany w Rozporządzeniu o organizacji lekcji religii  

Komisja Wychowania Katolickiego KEP odnosząc się do informacji przekazanych przez Panią Minister Edukacji Barbarę Nowacką wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanych działań, które mają na celu redukcję nauczania lekcji religii do jednej godziny tygodniowo oraz łączenie klas na lekcjach religii.

Nawiązując do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 czerwca 2024 należy podkreślić, że zapowiadane zmiany są krzywdzące lub wręcz dyskryminujące. Ograniczają one prawa rodziców do wychowania własnych dzieci w wyznawanej wierze.

Komisja Wychowania Katolickiego pragnie przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem wszelkie zmiany legislacyjne odnoszące się do nauczania lekcji w szkole powinny zostać dokonane na drodze porozumienia z Kościołami oraz związkami wyznaniowymi.

Stosownie do głosu biskupów, „zachęcamy wszystkich wiernych, aby podejmować działania ukazujące wartość lekcji religii w szkole. Szczególnie prosimy katolickich rodziców, aby odważnie zabierali głos w tej sprawie. Apelujemy także do mediów katolickich, ruchów i wspólnot religijnych, aby podejmowali podobne działania”.  

bp Wojciech Osial
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.