OGŁOSZENIA - XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2024 r.

W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Msze św. jak w dzień powszedni.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do ADORACJI przez cały dzień. O 15.00 KORONKA do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
MSZE ŚW. jak w dzień powszedni czyli 6.30, 7.30 i 18.00 oraz 2 Msze św. dodatkowe: o 12.00 w dolnym kościele i o 13.00 ślubna.
Składka mszalna w tym dniu  przeznaczona na działalność Stolicy Apostolskiej czyli tzw. „Świętopietrze”.

Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.  

ODPUST ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy obchodzili w tym roku w ostatnią niedzielę czerwca czyli za tydzień 30 VI. Główna Msza św. o godz. 12.00

W niedziele lipca i sierpnia NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 13.30.

W ubiegłym tygodniu specjalistyczna firma rozpoczęła prace związane z odsunięciem od budynku kościoła gazociągu na długości ok. 30 m. Rury są jeszcze na wierzchu. Koszt tej inwestycji to ok. 60 tys. zł. Prosimy o ostrożność.

Na parkingu parafialnym stoi KONTENER NA MAKULATURĘ na cele misyjne.  
Na cele misyjne będzie też prowadzona w tym tygodniu bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektroodpady można składać na parkingu parafialnym za kościołem od rana w czwartek (27 VI) do godz. 11.00 w piątek 28 VI.

16 VI br. odbyła się główna parafialna pielgrzymka z okazji jubileuszu 75-lecia naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom, którzy dotarli na Jasną Górę autokarem i 10 samochodami.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na rok szkolny 2024/2025.
Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03.
Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie.
Zgłoszenia przyjmowane są do 14 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu.
Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 14 września br. (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.

Oświadczenie Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski (KEP)
w związku z informacjami Pani Minister Edukacji Barbary Nowackiej przekazanymi w dniu 17 czerwca 2024 roku w stacji TVN 24, zapowiadającymi zmiany w Rozporządzeniu o organizacji lekcji religii

Komisja Wychowania Katolickiego KEP odnosząc się do informacji przekazanych przez Panią Minister Edukacji Barbarę Nowacką wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanych działań, które mają na celu redukcję nauczania lekcji religii do jednej godziny tygodniowo oraz łączenie klas na lekcjach religii. Nawiązując do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 czerwca 2024 należy podkreślić, że zapowiadane zmiany są krzywdzące lub wręcz dyskryminujące. Ograniczają one prawa rodziców do wychowania własnych dzieci w wyznawanej wierze.
Komisja Wychowania Katolickiego pragnie przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem wszelkie zmiany legislacyjne odnoszące się do nauczania lekcji w szkole powinny zostać dokonane na drodze porozumienia z Kościołami oraz związkami wyznaniowymi.
Stosownie do głosu biskupów, „zachęcamy wszystkich wiernych, aby podejmować działania ukazujące wartość lekcji religii w szkole. Szczególnie prosimy katolickich rodziców, aby odważnie zabierali głos w tej sprawie. Apelujemy także do mediów katolickich, ruchów
i wspólnot religijnych, aby podejmowali podobne działania”.

bp Wojciech Osial
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.