OGŁOSZENIA - WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE - 12 maja 2024 r.

XXV TYDZIEŃ ROKU JUBILEUSZOWEGO
75-LECIA NASZEJ PARAFII (1949-2024)

Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic z Róży Dwunastoletniego Pana Jezusa z Nazaretu.

Dzisiaj na Mszę św. o 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz rodziców, którzy swoim dzieciom udzielą rodzicielskiego błogosławieństwa.

W poniedziałek, 13 V, I NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. O godz. 18.00 Msza św., a następnie różaniec i procesja.
Tegoroczne nabożeństwa fatimskie rozpoczną kapłani z Rzeszowskiej Fary, z której wywodzi się nasza parafia.
Nabożeństwo majowe tradycyjnie o 17.30.

We wtorek święto św. Macieja Apostoła.

W środę o 17.30 NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy połączona z „majówką”.

W czwartek święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski. Msza św. wieczorna połączona z nieszporami.

W piątek całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu. O 15.00 KORONKA.

W przyszłą niedzielę zbiórka na działalność diecezjalnego RADIA VIA.

W przyszłą niedzielę, 19 V, w naszym kościele UROCZYSTOŚCI PIERWSZOKOMUNIJNE na Mszach św. o 10.30, 12.00 i 13.30.

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów klas IV będzie w niedzielę 26 V na Mszach św. o 10.30, 12.00 i 13.30.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30. Przy kapliczkach osiedlowych MAJÓWKI są o 20.00. Dzisiaj parafialna jubileuszowa majówka będzie przy figurze Chrystusa Króla na Osiedlu Sportowym. Następna taka majówka będzie w sobotę 25 maja przy kapliczce MB za blokiem ul. Sportowa nr 21. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę, 26 maja br. o godz. 19.30 pan prof. Marek Stefański z Krakowa wykona KONCERT ORGANOWY dla uczczenia roku jubileuszowego naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

PARAFIALNA PIELGRZYMKA JUBILEUSZOWA na JASNĄ GÓRĘ odbędzie się 15 VI br. (sobota). Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 12.00 na Wałach Jasnogórskich. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce autokarem czy własnym samochodem. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu autokarem 120 zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Promyczek dobra po 10 zł, pozostałe czasopisma po 8 zł.  

INNE WYDARZENIA w DIECEZJI

Dzisiaj w Sanktuarium św. Józefa na Staromieściu odbędzie się rejonowe spotkanie Kółek Różańcowych Dzieci przy obecności bpa Antoniego Długosza. Rozpoczęcie o godz. 12.00.

Parafia w Czarnej Sędziszowskiej wraz z Diakonią Muzyczną zapraszają na KONCERT UWIELBIENIA, który odbędzie się 12 V br. o 18.30 na przykościelnym parkingu. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć świadectwa działania Boga w codziennym życiu; koncert zakończy się wspólnym czuwaniem modlitewnym.

Wydział Katechetyczny zaprasza księży i katechetów szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami z Rzeszowa i okolic na rekolekcje POLE MINOWE w Hali Podpromie w dniach 14-15 maja 2024 r. Będzie to bardzo dobry czas dla młodzieży do modlitwy i spotkań z ich idolami, którzy wierzą w Jezusa. Wszystkie informacje u katechetów.

W przyszłą niedzielę, 19 maja br. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w parafii św. Judy Tadeusza w Rzeszowie odbędzie się „Uwielbienie” Rzeszowskich Wspólnot Charyzmatycznych  połączone z modlitwą o wylanie Ducha Świętego. Rozpoczęcie celebracją Eucharystii. o godz. 18.00, a o godz. 19.00 Uwielbienie. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.

Radio Maryja 25 V br. organizuje PIELGRZYMKĘ MŁODYCH na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie. W Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 3 powstało Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Celem ośrodka jest zapewnienie opieki osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym lub znacznym od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

W niedzielę, 19 maja br. odbędzie się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Jako hasło tegorocznej pielgrzymki zostały obrane słowa zapisane w Dzienniczku św. Faustyny (nr 228): „Pójdę ufna za Tobą”. To właśnie św. Faustyna będzie Patronką w tegorocznym pielgrzymowaniu polskich kobiet.

19 V br. odbędzie się VII Diecezjalna PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.

Duszpasterze młodzieży zapraszają na wyjazd na LEDNICĘ - jedno z największych spotkań młodzieżowych na świecie! Start 31 V br. o 6.00 z Rzeszowa, a 1 VI br., udział w XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Koszt wyjazdu to 270 złotych.

Krótki kurs teologii praktycznej pt.: "Teologia ciała" Jana Pawła II.  Kurs poprowadzi ks. dr Przemysław Drąg. Kurs będzie okazją do odkrywania sensu naszego życia i naszego bycia w relacjach, które są głęboko wpisane w nasze ciało i wyrażają się poprzez ciało. Termin: przez 3 kolejne wtorki maja (14,21,28) w godz. 18.30-21.00.  Szczegóły i zapisy na iwst.rzeszow.pl lub tel. 880 913 812.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.