OGŁOSZENIA - VII Niedziela zwykła - 19 lutego 2023 r.

Dziś rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W poniedziałek o 18.00 Msza św. za śp. Ks. Andrzeja Tokarza, którego pogrzeb odbył się w ostatni piątek w Brzezinach.
Ks. Andrzej Tokarz posługiwał w naszej parafii w latach 2012-2016 jako wikariusz i katecheta. Zmarł na nowotwór w wieku 40 lat.

W Środę Popielcową, 22 lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas uświęcania się przez modlitwę, pokutę i jałmużnę.
W ŚRODĘ POPIELCOWĄ MSZE ŚW. z obrzędem posypania głów popiołem o: 6.30, 7.30, 8.30, 16.00 i 18.00 oraz dodatkowo o 20.00.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy (trzy posiłki w tym jeden do syta).
Od Środy Popielcowej do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i nawrócenia oraz o dobre odprawienie rekolekcji.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek zapraszamy na pierwsze nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ o godz.: 8.00, 16.30 i 17.20.
W ciągu ADORACJA Najświętszego Sakramentu
.
KORONKA o 15.00.

W najbliższy piątek będzie też odprawiana DROGA KRZYŻOWA ULICAMI RZESZOWA: rozpoczęcie o 18.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu obok Zamku, a zakończenie przy Sanktuarium Pani Rzeszowskiej. Zabrać świece.

Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V. Niedzielę Wielkiego Postu (26 III), a poprowadzi je ks. Grzegorz Kot, który ostatnio prowadził kwestę na budowę Centrum Pomocy Uzależnionym – dziękuje on za zebrane wtedy 7855,00 zł.

Natomiast w ostatnią niedzielę złożono 10400,00 zł na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Syrii i Turcji. Wielkie Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 16.00 na pierwsze GORZKIE ŻALE.

W kinach od 24 lutego będzie można obejrzeć film pt. „OPIEKUN”. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w cudowny sposób wkracza św. Józef.

Z okazji jubileuszu 75-lecia naszej Parafii, który będziemy obchodzić w 2024 r. pragniemy złożyć także DAR SERCA czyli UFUNDOWAĆ STUDNIĘ dla przedszkola w miejscowości Bertoua-Enia w KAMERUNIE.
Posługują tam Siostry Pasjonistki.

http://www.siostrypasjonistki.pl/bertoua-enia/

Dzisiaj można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel czy nabyć medal bł. Natalii Tułasiewicz, patronki polskich nauczycieli - jako cegiełkę na studnię dla miejscowości i przedszkola.

Również taca mszalna w Środę Popielcową będzie przeznaczona na ten cel.

W ramach rocznego Jerycha Modlitewnego przed jubileuszem 75-lecia naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną za naszą parafię rejon: ul. Sportowa blok 17, kl. III-IV i każdego chętnego.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.