OGŁOSZENIA - VI Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2024 r.

Dzisiaj po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH i przedpołudniowy dyżur Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę, 8 V, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni. NOWENNA o 17.30. We Farze Rzeszowskiej odpust.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona z nieszporami. Po Mszy św. spotkanie Koła Trzeźwościowego.

W piątek całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu. O 15.00 KORONKA.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic z Róży Dwunastoletniego Pana Jezusa z Nazaretu.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz rodziców, którzy swoim dzieciom udzielą rodzicielskiego błogosławieństwa..

W przyszłą niedzielę w Sanktuarium św. Józefa na Staromieściu odbędzie się rejonowe spotkanie Kółek Różańcowych Dzieci przy obecności bpa Antoniego Długosza. Rozpoczęcie o godz. 12.00

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30. Przy kapliczkach osiedlowych MAJÓWKI są o 20.00.

W niedzielę, 26 maja br. o godz. 19.30 pan prof. Marek Stefański z Krakowa wykona KONCERT ORGANOWY dla uczczenia roku jubileuszowego naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

PARAFIALNA PIELGRZYMKA JUBILEUSZOWA na JASNĄ GÓRĘ odbędzie się 15 VI br. (sobota). Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 12.00 na Wałach Jasnogórskich. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce autokarem czy własnym samochodem. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu autokarem 120 zł.

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ będzie w naszej parafii w niedzielę 19 V br. na Mszach św. o 10.30, 12,00 i 13.30,
a ROCZNICA I KOMUNII ŚW. w niedzielę 26 V br. także na Mszach św. o 10.30, 12,00 i 13.30. 

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Promyczek dobra po 10 zł, pozostałe czasopisma po 8 zł.

W sobotę, 11 V br. w Sokołowie Młp. Biskup Rzeszowski udzieli święceń diakonatu 5 alumnom z WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie o 10.00.

Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na spotkanie otwarte pt. „Katolicy w służbie dla społeczeństwa”. Spotkanie odbędzie się w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego w Rzeszowie w sobotę, 11 V br. (rozpoczęcie bezpośrednio po Mszy św. o 9.00).

Parafia w Czarnej Sędziszowskiej wraz z Diakonią Muzyczną zapraszają na KONCERT UWIELBIENIA, który odbędzie się 12 V br. o 18.30 na przykościelnym parkingu. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć świadectwa działania Boga w codziennym życiu; koncert zakończy się wspólnym czuwaniem modlitewnym.

Wydział Katechetyczny zaprasza księży i katechetów szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami z Rzeszowa i okolic na rekolekcje POLE MINOWE w Hali Podpromie w dniach 14-15 maja 2024 r. Będzie to bardzo dobry czas dla młodzieży do modlitwy i spotkań z ich idolami, którzy wierzą w Jezusa. Wszystkie informacje u katechetów.

Radio Maryja 25 V br. organizuje PIELGRZYMKĘ MŁODYCH na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 3 powstało Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Celem ośrodka jest zapewnienie opieki osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym lub znacznym od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30. Więcej informacji znajduje się w załączniku.

W niedzielę, 19 maja br. odbędzie się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Jako hasło tegorocznej pielgrzymki zostały obrane słowa zapisane w Dzienniczku św. Faustyny (nr 228): „Pójdę ufna za Tobą”. To właśnie św. Faustyna będzie Patronką w tegorocznym pielgrzymowaniu polskich kobiet.

19 V br. odbędzie się VII Diecezjalna PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.

Duszpasterze młodzieży zapraszają na wyjazd na LEDNICĘ - jedno z największych spotkań młodzieżowych na świecie! Start 31 V br. o 6.00 z Rzeszowa, a 1 VI br., udział w XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Koszt wyjazdu to 270 złotych.

Krótki kurs teologii praktycznej pt.: "Teologia ciała" Jana Pawła II.  Kurs poprowadzi ks. dr Przemysław Drąg. Kurs będzie okazją do odkrywania sensu naszego życia i naszego bycia w relacjach, które są głęboko wpisane w nasze ciało i wyrażają się poprzez ciało.
Termin: przez 3 kolejne wtorki maja (14,21,28) w godz. 18.30-21.00.  Szczegóły i zapisy na iwst.rzeszow.pl lub tel. 880 913 812.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.