OGŁOSZENIA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 26 maja 2024 r.

Dzisiaj, 26 V, o godz. 19.30 pan prof. Marek Stefański z Krakowa wykona KONCERT ORGANOWY dla uczczenia roku jubileuszowego 75-lecia naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj w naszym kościele ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ na Mszach św. o 10.30, 12.00 i 13.30.

Dzisiaj w Rzeszowie MARSZ dla ŻYCIA i RODZINY pod hasłem: „Polsko walcz o swoje dzieci”. Rozpoczęcie Mszą św. o 14.00 w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana.

Dzisiaj DZIEŃ MATKI.

W dniach 25-26 V br. z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzimy I ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECI pod hasłem: "Oto czynię wszystko nowe".

We wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

W środę o 17.30 NOWENNA Maryjna połączona z „majówką”.
Dziś rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czwartek, 30 V, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli BOŻE CIAŁO. Msze św. jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe o 16.30. Po Mszy św. o 17.00 procesja wokół kościoła.

Procesje eucharystyczne wokół naszej świątyni będziemy odprawiać przez Oktawę Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych, a w Boże Ciało i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
Na wszystkie procesje w Boże Ciało i w Oktawę Bożego Ciała serdecznie zapraszamy uczniów, dzieci w strojach komunijnych i inne dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami.

Rzeszowskie uroczystości miejskie w BOŻE CIAŁO rozpoczną się na Placu Farnym: o godz. 9.00 Msza św., a następnie procesja.
Natomiast wieczorem o 19.00 w Parku Sybiraków Koncert JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA.

W przyszłą niedzielę, 2 VI, będziemy przeżywali naszą parafialną procesję eucharystyczną do 4 ołtarzy. Rozpoczęcie Mszą św. o 10.30 w kościele, a następnie procesja eucharystyczna ulicami: ks. Jałowego, Towarnickiego, Kasprowicza i Borelowskiego.
NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 12.00.
Na czas Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do PRZYSTROJENIA BALKONÓW flagami i do  PRZYSTROJENIA OKIEN choćby przez ustawienie krzyża albo obrazu Pana Jezusa czy Matki Bożej w otoczeniu kwiatów.

W piątek całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu z KORONKĄ o 15.00. Nabożeństwo majowe o 17.30.Po Mszy św. procesja wokół kościoła. 
W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę od 17.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących na narodzenie dziecka oraz modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego i o dar potomstwa.
Po Mszy św. procesja wokół kościoła.

UWAGA: czerwcową zmianę tajemnic różańcowych i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego w Rzeszowie przesuwamy na drugą niedzielę czerwca czyli na 9 VI br.

PARAFIALNA PIELGRZYMKA JUBILEUSZOWA na JASNĄ GÓRĘ odbędzie się 15 VI br. (sobota). Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 12.00 na Wałach Jasnogórskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce autokarem czy własnym samochodem. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu autokarem 120 zł. Tych, którzy pojadą do Częstochowy we własnym zakresie prosimy o zgłoszenie udziału w zakrystii.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.