Ogłoszenia - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 21 listopada 2021 r.

Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wypada święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystości diecezjalne w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 12.00.

Dziś w naszej Parafii przeżywamy ODPUST. Dziękujemy Panu Bogu za dar tej wspólnoty parafialnej i świątyni, modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy swoje życie chrześcijańskie wiążą z tym miejscem. Uroczysta suma odpustowa o godz.12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Kazimierza Górnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.

Listopadowe modlitwy za zmarłych czyli WYPOMINKI odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. W zakrystii i kancelarii można zamawiać WYPOMINKI ROCZNE.

W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.

W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i wypominki.

W środę o 14.30 dodatkowa Msza św. w intencji KOLEJARZY  z okazji św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy. W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Koronka o 15.00.

Dziś dobrowolną ofiarą można wesprzeć Caritas Polska w działaniach charytatywnych wobec migrantów na granicy z Białorusią. Plastikowej puszka jest na stoliku z prasą.

W przyszłą niedzielę, 28 XI, zapraszamy na wspólną modlitwę kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami:
- na Mszę św. o 13.30 kandydatów z grupy starszej
- na Mszę św. o 17.00 kandydatów z grupy młodszej.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. RORATY z procesją z lampionami będą w dni powszednie rano o godz. 6.30. W niedziele procesja adwentowa z lampionami będzie na Mszach św. o godz. 12.00.

Przed kościołem przy figurze bł. kard. Stefana Wyszyńskiego została zamontowana granitowa tablica dla upamiętnienia beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
A na stoisku pod chórem można nabyć dewocjonalia z wizerunkiem Kard. Wyszyńskiego i kalendarze.

POWSTAJE tzw. „KSIĘGA ZMARŁYCH”, która będzie wyłożona na ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Zmarli wpisani do KSIĘGI będą uporządkowani wg daty śmierci począwszy od 1 stycznia do 31 grudnia. Księga będzie ułożona na wzór „kartek z kalendarza” czyli dzień za dniem. Ufamy, że utworzenie Księgi zmarłych czyli katalogu zmarłych osób z naszych rodzin, sąsiedztwa, grona znajomych i przyjaciół przyczyni się do pielęgnowania modlitwy za zmarłych w duchu „świętych obcowania” przez cały rok. Formularze ZGŁOSZENIA dostępne na stolikach z prasą. Wypełniony druk złożyć w zakrystii lub kancelarii albo wysłać na adres naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w SYNOD czyli do modlitwy za Kościół święty, do osobistej refleksji i do wyrażenia swojej opinii odnośnie życia wspólnoty kościelnej. ZAGADNIENIA SYNODALNE udostępniamy w gazetce parafialnej oraz na parafialnej stronie internetowej i zapraszamy każdego do modlitewnej refleksji. Spisane przemyślenia prosimy składać do 5 XII br. do plastikowej puszki przy stoliku z prasą, albo wysłać na adres e-mail: parafia.chk.rzeszow@gmail.com lub przez stronę facebooka Parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie. Można się wypowiedzieć na dowolną ilość zagadnień. Swoich wypowiedzi nie trzeba podpisywać, ale należy zaznaczyć, którego zagadnienia dotyczą: np. ad.1.
Wszystkich chętnych zapraszamy na II SPOTKANIE SYNODALNE, które odbędzie się w poniedziałek (22 XI) o 18.30 w kościele.  

Zagadnienia synodalne
1. Kto wam (jako narzeczonym i małżonkom) towarzyszy we wspólnocie parafialnej.
2. Słuchanie wiernych (narzeczonych i małżonków) w parafii.
3. Możliwość zabierania głosu przez wiernych (narzeczonych i małżonków) w parafii.
4. Zaangażowanie wiernych (narzeczonych i małżonków) w liturgię.
5. Współodpowiedzialność wiernych (narzeczonych i małżonków) w głoszeniu Ewangelii i budowaniu Wspólnoty Wiary w rodzinie i parafii.
6. Zaangażowanie wiernych (narzeczonych i małżonków) we władzę sprawowaną w parafii.
7. Rozeznawanie i podejmowanie decyzji w sprawach dotyczących parafii.
8. Świadomość wiernych (narzeczonych i małżonków) co do współodpowiedzialności za parafię, małżeństwo i rodzinę.

MODLITWA ZA SYNOD
Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Pomóż nam odnaleźć w Tobie naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.