OGŁOSZENIA - Niedziela Palmowa - 2 kwietnia 2023 r.

Dziś NIEDZIELA PALMOWA. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami na Mszach św. o 10.30 i 12.00 (rozpoczęcie tych procesji na placu przed kościołem). Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy z palmami wszystkie dzieci.
Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, którego sercem jest Triduum Paschalne -
święte trzy dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.

Dzisiaj po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH, a w Domu Katechetycznym przedpołudniowy dyżur Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

Dziś o 16.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i na kielich jubileuszowy. Bóg zapłać.

Dziś wypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W Rzeszowie MODLITEWNY MARSZ PAPIESKI. Rozpoczęcie o 18.00 przy kościele św. Jadwigi (ul. Rejtana), następnie przemarsz do Katedry Rzeszowskiej, gdzie o 19.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po Mszy św. w Parku Papieskim pod pomnikiem św. Jana Pawła II odbędzie się Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do udziału.

SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA: poniedziałek-środa: 6.00–8.00 i 17.00–19.30.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od 19.30 sprzątanie kościoła.

W WIELKI CZWARTEK o godz. 10.00 w Katedrze Msza Krzyżma z udziałem kapłanów pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Na tę Mszę św. zaproszona jest także Służba Liturgiczna Ołtarza.

W WIELKI CZWARTEK o godz. 18.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ. Po Mszy św. ADORACJA Pana Jezusa w Ciemnicy w dolnym kościele do godz. 22.00.

W WIELKI PIĄTEK zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej o godz.: 9.00, 15.00 i 17.20. Po drodze krzyżowej o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

W WIELKI PIĄTEK o 18.00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej z czytaniem Męki Pańskiej i z adoracją Krzyża, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, adoracja krzyża, śpiew Gorzkich Żali i ADORACJA do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

Ofiary złożone przy ADORACJI KRZYŻA w Wielki Piątek i Wielką Sobotę są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie i na dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.

W WIELKĄ SOBOTĘ święcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9.00-14.00 (co pół godziny). W Wielką Sobotę tradycyjnie nie spożywamy pokarmów mięsnych.
Uroczysta LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 20.00. Rozpoczniemy ją Liturgią Światła na palcu przed kościołem. Proszę przynieść ze sobą świece.

W WIELKANOC REZUREKCJA o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św. jak w niedzielę.

Bóg zapłać za wszelkie OFIARY składane na cele kościelne i na utrzymanie parafii.

W ramach przygotowań do jubileuszu organizujemy PIELGRZYMKĘ autokarową DO WŁOCH w dniach 1-10 VII 2023 r. TRASA: Mariazell, Padwa, Asyż, RZYM, Monte Cassino, Monte Sant’Angelo, Manoppello, Loreto.
Koszt 3490,00 zł.
ZGŁOSZENIA do Wielkiej Środy przyjmuje ks. Damian Bolka – koordynator pielgrzymki (500 - 507 537).  

W ramach rocznego Jerycha Modlitewnego przed jubileuszem 75-lecia naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną rejon: ul. Gałczyńskiego, Kamińskiego, Reymonta i Chłopickiego.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.