OGŁOSZENIA - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 kwietnia 2023 r.

Dzisiaj rozpoczynamy TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE.

Dzisiaj i jutro uroczystości odpustowe w parafii pw. św. Józefa na Staromieściu z okazji 1. rocznicy ustanowienia sanktuarium. Szczegóły na plakacie.

W poniedziałek, 1 V, rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA MAJOWE.
W naszym kościele będą one odprawiane w niedziele o 16.30, a w dni powszednie o 17.30.
W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież.
W tym roku „czytanki majowe” będą poświęcone Słudze Bożemu Jackowi Krawczykowi z diecezji rzeszowskiej.
Pielęgnujmy też pobożną praktykę gromadzenia się o godz. 20.00 na majówkach przy kapliczkach osiedlowych (ul. Pułaskiego, ul. ks. Jałowego, ul. Wyspiańskiego, na Osiedlu Sportowym).

We wtorek, 2 V, przypada DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ. Niech wywieszenie flagi będzie zewnętrznym wyrazem miłości do Ojczyzny.

We wtorek, 2 V, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa starsza). Po Mszy św. próba generalna.

W środę, 3 V, UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. jak w niedzielę.
We Farze Rzeszowskiej o godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny .

W środę, 3 V, na Mszy św. o godz. 18.30 ks. bp Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania 46 kandydatom. Na tę uroczystość rezerwujemy dla nich wszystkie ławki w nawie głównej.

W czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów. O 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu z Koronką o 15.00. Spowiedź od 17.00.

W sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących na narodzenie dziecka oraz modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego i o dar potomstwa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH i przedpołudniowy dyżur Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie. Taca przeznaczona na Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

W ramach rocznego Jerycha Modlitewnego przed jubileuszem 75-lecia naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną rejon: ul. Króla Stanisława Augusta blok 25.

Można się jeszcze zapisać na PIELGRZYMKĘ autokarową do CZĘSTOCHOWY w sobotę 3 czerwca br.
Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii.
Głównym punktem programu będzie udział w jasnogórskim nabożeństwie pierwszosobotnim i poświęcenie Osobistych Aktów Zawierzenia Maryi.

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza na 3-letnie studia stacjonarne na kierunku NAUKI O RODZINIE. Specjalność: asystent rodziny oraz asystent osoby niepełnosprawnej

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.