Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - 25 kwietnia 2021 r.

Dzisiaj rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW o POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE i ZAKONNE. Módlmy się za Rzeszowskie Wyższe Seminarium Duchowne oraz o powołania szczególnie z naszej parafii.

W środę o godz. 17.30 NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy.

Przeżywamy ROK św. JÓZEFA. Od środy, 28 IV, będziemy odprawiali TRIDUUM do św. JÓZEFA, które zwieńczymy w niedzielę parafialnym aktem zawierzenia. Uroczystości diecezjalne natomiast w sobotę, 1 maja, o godz. 11.00 w kościele św. Józefa na Staromieściu.

W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów.

W piątek całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu.

W sobotę, 1 V, rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA MAJOWE. W naszym kościele będą one odprawiane w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Tych, którzy będą gromadzili się na majówkach o godz. 20.00 przy kapliczkach osiedlowych (ul. Pułaskiego, ul. ks. Jałowego, ul. Wyspiańskiego, na Osiedlu Sportowym) - prosi się o zachowanie odległości oraz zasłanianie ust i nosa.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 18.00 Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących na narodzenie dziecka oraz modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego i o dar potomstwa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego. W przyszłą niedzielę składka mszalna przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

W przyszłą niedzielę, 2 V, przypada DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ. Niech wywieszenie flagi będzie zewnętrznym wyrazem miłości do Ojczyzny.

W tym tygodniu, w ramach PRZYGOTOWAŃ do I KOMUNII ŚW., odbędą się nabożeństwa dla uczniów klas III szkół podstawowych i ich rodziców w następującym porządku:
Poniedziałek, godz. 19.00: Szkoła Nr 31, kl. IIIa
Środa, godz. 19.00: Szkoła Muzyczna i Społeczna
Czwartek, godz. 19.00: Szkoła Nr 2
Piątek, godz. 19.00: Szkoła Nr 31, kl. IIIb

Dziękujemy za zatroskanie o utrzymanie materialne parafii, czego głównym dowodem jest ofiara składana w niedzielę jako „składka mszalna”. Osoby uczestniczące on-line mogą ofiarę złożyć przez wpłatę na konto parafii. Bóg zapłać także za wpłaty na remonty parafialne (100 zł od domu na rok).

PODCZAS OBECNOŚCI W ŚWIĄTYNI OBOWIĄZUJE ZASŁANIANIE UST I NOSA oraz ZACHOWYWANIE  ODLEGŁOŚCI.

1 kwietnia br. rozpoczął się NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021. Władze Miasta informują, że zostało także utworzone w Rzeszowie Gminne Biuro Spisowe dla tych, którzy nie będą mogli przeprowadzić spisu samodzielnie z wykorzystaniem własnego komputera. Szczegóły dotyczące spisu na plakacie.

SIOSTRY PREZENTKI prowadzą rekrutację do klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Rzeszowie. Szczegóły na stronie internetowej szkoły i na plakacie.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci dziękuje ofiarodawcom za prawie 3100,00 zł zebrane w ubiegłą niedzielę podczas kwesty. Dzisiaj po Mszach św. o 10.30, 12.00 i 13.30 za zgodą Kurii kwestuje rodzina z Ukrainy na leczenie dziecka.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.