OGŁOSZENIA - II Niedziela Wielkiego Postu - 5 marca 2023 r.

Dzisiaj po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Róże Różańcowe po Mszy św. mogą zorganizować sobie spotkanie w budynku starej plebanii, odwiedzić IZBĘ PAMIĘCI czy skorzystać z CZYTELNI PARAFIALNEJ.

Dzisiaj o 16.00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na ufundowanie kielicha ołtarzowego na Jubileusz 75-lecia Parafii.

W ubiegłą niedzielę na pomoc UKRAINIE złożono 4850,00 zł.
Bóg zapłać także za złożone ofiary na studnię w Kamerunie dla placówki misyjnej w Bartoua-Enia i tamtejszego przedszkola. Pierwsza rata - 4 tys. euro – już wysłana.
Chętni mogą dołożyć się do drugiej raty tego daru (6-2 - 66 76 94).

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.
O 17.30 różaniec.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne dla osób zainteresowanych posługą lektora i kantora.

W czwartek Msza św. wieczorna ze śpiewem nieszporów, a następnie KWADRANS BIBLIJNY.
W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Trzeźwościowego.

W piątek nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ: 8.00, 16.30 i 17.20. KORONKA o 15.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic z Róży 12-letniego Pana Jezusa z Nazaretu.

W jedną z przyszłych niedziel będą zbierane podpisy w ramach akcji STOP IN VITRO.

NABÓR do klasy I szkoły podstawowej ogłaszają Siostry Prezentki oraz SP nr 2 przy ul. Kamińskiego i SP 31 przy ul. Pułaskiego. Szczegóły na stronach internetowych szkół i na plakatach.

W ramach rocznego Jerycha Modlitewnego przed jubileuszem 75-lecia naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną rejon: ul. Sportowa blok 21, kl. III-IV i ul. Chełmońskiego.

1 VI br. przypada 80. rocznica mordu na Polakach dokonanego przez hitlerowskich Niemców jako odwet za przestrzelenie transformatora prądu. Parafia pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie wraz z IPN-em przygotowuje uroczystości upamiętniające te wydarzenia i prosi o kontakt świadków mordu i oraz rodziny osób pomordowanych (tel. 17 854 10 20).

Dzisiaj odbywa się ogólnokościelna zbiórka AD GENTES na pomoc misjonarzom. Ofiary można składać do skarbony wystawionej przy prasie.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, między innymi tygodników „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli” (w „Niedzieli” dodatki lokalne z diecezji rzeszowskiej i zamojsko-lubaczowskiej oraz archidiecezji przemyskiej). „Gość niedzielny” i „Niedziela” po 10 zł, pozostałe czasopisma po 8 zł.

Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele o godz. 5.15 jest odprawiana JUTRZNIA prowadzona przez neokatechumenat.

Kustosz Sanktuarium Świętego Józefa na Staromieści zaprasza na uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakatach.

Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie przyjmuje zapisy na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Informacje w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie (tel. 17 871-24-03).

W dniach od 10 do 12 marca w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie  odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Kurs Nowe Życie. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl  lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 8 marca o godz. 18.00 w DD Tabor. W planie: konferencja, Msza Święta i modlitwy.

Nasze wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu, 26 III br., a poprowadzi je ks. Grzegorz Kot.

Na stolikach z prasą są wyłożone ulotki do przekazywania 1,5% podatku. Proszą o to między innymi: CARITAS, Radio VIA, Radio MARYJA czy Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W Przypadku naszej Parafii osoby fizyczne i osoby prawne mogą przekazać DAROWIZNĘ i odpisać od podatku. Blankiety wpłat też są wyłożone przy prasie. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i inne … na potrzeby materialne parafii. Pod chórem zamontowany OFIAROMAT umożliwia bezgotówkowe wpłacanie ofiar na kościół.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.