OGŁOSZENIA - I Niedziela Wielkiego Postu - 26 lutego 2023 r.

Dzisiaj o godz. 16.00 pierwsze GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona będzie na ufundowanie kielicha do odprawiania Mszy św. w ramach przygotowań do Jubileuszu 75-lecia Parafii.

We wtorek, 28 II, wypada 8. rocznica śmierci ks. Infułata Józefa Sondeja. Ks. Infułat zmarł 28.02.2015 r. Był w naszej parafii obecny przez 60 lat: w latach 1955-1994 jako proboszcz, a potem jako ksiądz-emeryt. Został pochowany na cmentarzu Wilkowyja.
Msza św. w jego intencji będzie odprawiona we wtorek, 28 II, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
Po Mszy św. będzie można odwiedzić przygotowaną izbę pamięci w odremontowanym zabytkowym budynku starej plebanii. Jest tam też wyłożona Księga na pamiątkowe wpisy.
Ponawiamy również zaproszenie do składania pisemnych świadectw i wspomnień, aby gorliwa służba kapłańska ks. Infułata Józefa Sondeja nie poszła w niepamięć.

W środę o 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne dla osób zainteresowanych posługą lektora i kantora.

W czwartek Msza św. wieczorna połączona ze śpiewem nieszporów. O 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ o godz.: 8.00, 16.30 i 17.20.
SPOWIEDŹ od godz. 17.00.

W piątek, 3 III 2023 r., o godz. 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy starszej wraz z rodzicami na DROGĘ KRZYŻOWĄ. Po nabożeństwie WAŻNE spotkanie organizacyjne dotyczące bierzmowania.

W sobotę NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ku czci Niepokalanego Serca NMP: od 17.00 adoracja i różaniec wynagradzający z rozmyślaniem, a na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka, modlitwa duchowej adopcji dziecka poczętego oraz modlitwa o dar potomstwa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH i przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
Róże Różańcowe po Mszy św. mogą zorganizować sobie spotkanie w budynku starej plebanii, odwiedzić IZBĘ PAMIĘCI czy skorzystać z CZYTELNI PARAFIALNEJ.

Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele o godz. 5.15 będzie odprawiana JUTRZNIA. Zaprasza wspólnota neokatechumenalna.

Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu, 26 III br., a poprowadzi je ks. Grzegorz Kot.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje tzw. AD GENTES.

W kinach można obejrzeć film pt. „OPIEKUN”. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w cudowny sposób wkracza św. Józef.

W ramach rocznego Jerycha Modlitewnego przed jubileuszem 75-lecia naszej parafii prosimy o tygodniową straż modlitewną rejon: ul. Sportowa blok 21, kl. I-II i każdego chętnego.

Na stolikach z prasą są wyłożone ulotki do przekazywania 1,5% podatku na „Caritas Bliźni w Potrzebie” lub na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W Przypadku naszej Parafii osoby fizyczne i osoby prawne mogą przekazać DAROWIZNĘ i odpisać od podatku. Blankiety wpłat też są wyłożone przy prasie. Bóg zapłać.  

Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na świecie i pojednanie między narodami. Dzisiaj przed błogosławieństwem pomódlmy się o pokój na Ukrainie śpiewając Suplikacje. A po Mszach św. diecezjalna  zbiórka CARITAS na pomoc UKRAINIE.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i inne … na potrzeby materialne parafii.
Pod chórem rok temu został także zamontowany OFIAROMAT umożliwiający bezgotówkowe wpłacanie ofiar na kościół.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, między innymi tygodników „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli” (w „Niedzieli” dodatki lokalne z diecezji rzeszowskiej i zamojsko-lubaczowskiej oraz archidiecezji przemyskiej). „Gość niedzielny” i „Niedziela” po 10 zł, pozostałe czasopisma po 8 zł.

NABÓR do klasy I szkoły podstawowej ogłaszają Siostry Prezentki oraz SP nr 2 przy ul. Kamińskiego i SP 31 przy ul. Pułaskiego, a Rzeszowska Akademia Korepetycji COGITARE zaprasza na KOREPETYCJE. Szczegóły na stronach internetowych tych instytucji oraz na plakatach.  

BUDUJEMY STUDNIĘ W KAMERUNIE - PARAFIALNY DAR JUBILEUSZOWY

W ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową
prowadziliśmy parafialną zbiórkę na wybudowanie studni dla miejscowości Bertoua-Enia w Kamerunie i tamtejszego przedszkola. Bóg zapłać za złożone 10500 zł.

KORESPONDENCJA RZESZÓW-KAMERUN (fragmenty)

"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Czcigodna Siostra Tomasza Sadowska
KAMERUN, Bertoua-Enia  

Pragnę przekazać na ręce Siostry radosną informację, że nasza wspólnota parafialna zdołała uzbierać pierwsze fundusze na studnię dla Was.
Już mamy zebranych 8 tys. złotych.
Na podsumowanie Roku Pańskiego 2022 przedstawiłem wspólnocie parafialnej waszą prośbę, która trafiła na sprzyjające okoliczności. Otóż, ponieważ w 2024 roku Parafia Chrystusa Króla w Rzeszowie będzie obchodzić 75-lecie utworzenia parafii uzgodniliśmy, że UFUNDOWANIE STUDNI jeszcze w 2023 r. będzie JUBILEUSZOWYM DAREM PARAFII pw. CHRYSTUSA KRÓLA W RZESZOWIE.  
Jeśli Wasza prośba jest nadal aktualna, a moja odpowiedź nie jest spóźniona to bardzo proszę o potwierdzenie. Ustalimy wtedy terminy, kwoty i inne konkrety.  
Z modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem
ks. Janusz Podlaszczak, proboszcz"    


"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,  
Przewielebny Księże Proboszczu,

Jak już napisałam, to ogromna radość dla nas, teraz, kiedy tak mocno odczuwamy brak wody.
Gdy się patrzy na kosztorys, to pieniądze, które zebraliście mogą pozwolić na wykopanie studni w naszym ogrodzie i zainstalowanie pompy elektrycznej, aby sprawdzić funkcjonowanie i pobudzić żyły wodne do funkcjonowania. Czyli 1-szy etap, który właśnie teraz może się odbyć, bo jest pora suszy i poziom wody dużo spadł, co umożliwi głębsze kopanie.
Tak wiec prosiłabym o przesłanie tej pierwszej części pomocy. Zdamy relacje szczegółową z tego etapu pracy i będziemy cierpliwie czekać na drugą część, która pozwoli doprowadzić wodę do przedszkola i wybudować konstrukcje na ustawienie zbiornika na wodę.
Jeśli się zgadzacie na moją propozycję, to jeszcze podam szczegóły ułatwiające przesłanie daru pieniężnego na misje.
Chciałam jeszcze powiedzieć; że w najbliższą środę, 15 lutego 2023, będzie odprawiona w naszej kaplicy Msza św. w intencji Ks. Proboszcza, kapłanów i Parafian o Boże błogosławieństwo w przygotowaniach do głębokiego przeżycia Jubileuszu 75-lecia utworzenia Waszej Parafii.
Z modlitwą i serdecznymi pozdrowieniami,
siostra Tomasza wraz ze wspólnotą".  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.