OGŁOSZENIA - I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2023 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Niech te dni będą okazją do umacniania wiary i pogłębiania osobistej pobożności przez korzystanie z sakramentów świętych, modlitwę, lekturę Pisma św. i prasy katolickiej.
Na ołtarzu Matki Bożej jest też wystawiona KSIĘGA do wpisywania postanowień.
Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona na cele diecezjalne.

RORATY w dni powszednie o 6.30.
W niedziele
procesja adwentowa z lampionami o 12.00.
Dodatkowo w dni powszednie w domu katechetycznym o 5.15 liturgia godzin prowadzona przez neokatechumenat. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH oraz przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

Dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej wraz z rodzicami: po Mszy św. spotkanie.

W poniedziałek wspomnienie św. Barbary: po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja.

W środę wspomnienie św. Mikołaja: o godz. 17.30 NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza św. o 18.00 połączona z nieszporami. O 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek, 8 XII, UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. MSZE ŚW.: 6.30, 7.30, 8.30, 16.00 i 18.00.
Dodatkowa Msza św. o 12.00 w „GODZINIE ŁASKI dla całego świata”.
ADORACJA
Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12.00, a o 15.00 KORONKA.
8 XII nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Składka mszalna przeznaczona na świąteczną pomoc dla potrzebujący w parafii.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nową serię WYPOMINKÓW ROCZNYCH. Modlitwy za zgłoszonych zmarłych są prowadzone w każdą niedzielę o godz. 8.45.

Na stanowisku pod chórem i w zakrystii można nabywać ŚWIECE CARITAS jako WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Proponowana ofiara za świece małe to od 10 zł, a za duże od 20 zł. Dodatkowe ofiary ze świec przeznaczamy na przygotowanie pomocy świątecznej dla potrzebujących parafian w formie 100 talonów. Bóg zapłać.
Do stanowiska przy wyjściu głównym zaprasza też młodzież: można nabyć ozdoby choinkowe, sianko na stół wigilijny oraz odlewy gipsowe do samodzielnego pokolorowania przez dzieci.

Od poniedziałku będzie można nabywać OPŁATKI, które będą poświęcane na Mszach św.

W przyszłą niedzielę, 10 XII, dzieci z kl. III wraz z rodzicami zapraszamy na IV SPOTKANIE w ramach parafialnych PRZYGOTOWAŃ do I KOMUNII ŚW.:
na Mszę św. o 10.30 – SP nr 31,
o 12.00 – SP nr 2,
o 13.30 – Szkoła Muzyczna nr 2 i Społeczna nr 2.

W przyszłą niedzielę, 10 XII, na Mszę św. o 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy starszej wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę, 10 XII, po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy mając na uwadze osobistą troskę o potrzeby materialne kościoła i parafii, składają coniedzielną OFIARĘ NA TACĘ. Bóg zapłać także tym, którzy nie mogąc być w kościele w niedzielę czynią to albo przelewem (nr konta: 67 1020 4391 0000 6202 0178 5971) albo przez kogoś.  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.