Ogłoszenia - I NIEDZIELA ADWENTU - 28 listopada 2021 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Niech to będą 4 tygodnie umacniania wiary i pogłębiania osobistej pobożności przez korzystanie z sakramentów świętych, modlitwę, lekturę Pisma św. i prasy katolickiej. Na ołtarzu Matki Bożej jest też wystawiona KSIĘGA do wpisywania postanowień.

RORATY z procesją z lampionami w dni powszednie o 6.30. W niedziele procesja z lampionami o 12.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dodatkowo w dni powszednie w dolnym kościele o 5.15 liturgia godzin prowadzona przez neokatechumenat.

Dzisiaj, 28 XI, zapraszamy na wspólną modlitwę kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami: - na Mszę św. o 13.30 kandydatów z grupy starszej - na Mszę św. o 17.00 kandydatów z grupy młodszej.

We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek Msza św. o 18.00 połączona z nieszporami. O 21.00 APEL MARYJNY.

W piątek całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu. O 15.00 KORONKA do Bożego Miłosierdzia. SPOWIEDŹ od godz. 17.00.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP: od 17.00 adoracja i różaniec wynagradzający z rozmyślaniem, a po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek oczekujących na narodzenie dziecka, modlitwa duchowej adopcji dziecka poczętego oraz modlitwa o dar potomstwa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH oraz przedpołudniowy dyżur Przyjaciół Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nową serię WYPOMINKÓW ROCZNYCH. Modlitwy te odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 8.45. Wypominki roczne można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

Na stanowisku pod chórem i w zakrystii są ŚWIECE CARITAS na stół wigilijny: MAŁE 6 zł, DUŻE 12 zł. Ośmielamy się poprosić o dołożenie przy tej okazji dodatkowej ofiary na przygotowanie parafialnej pomocy świątecznej dla potrzebujących.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać OPŁATKI, które będą poświęcane po każdej Mszy św.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy mając na uwadze osobistą troskę o potrzeby materialne kościoła i parafii, składają coniedzielną OFIARĘ NA TACĘ. Bóg zapłać także tym, którzy nie mogąc być w kościele w niedzielę czynią to albo przelewem (nr konta: 67 1020 4391 0000 6202 0178 5971) albo przez kogoś.

Komenda Miejska Policji OSTRZEGA seniorów i osoby korzystające z bankowości elektronicznej przed przestępcami działającymi przez telefon. Ulotki przy prasie.

Trwa SYNOD. Swoje wypowiedzi można składać do 5 XII br. do plastikowej puszki z napisem SYNOD albo wysłać wiadomość na e-mail parafialny lub wypowiedzieć się na facebooku naszej parafii. Zagadnienia synodalne dostępne na stronie internetowej parafii i w dzisiejszym numerze gazetki parafialnej „MÓJ KOŚCIÓŁ”.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.