• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Witamy na stronie Parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie

Poradnia Rodzinna

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali

Jan Paweł II

 

Przy parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie działa Poradnia Rodzinna (ul. ks. J. Jałowego 37b - pokój na I piętrze w Domu Katechetycznym). Opiekunem Poradni jest ks. Lucjan Dyka.

Zadaniem Poradni jest bezpośrednie przygotowanie narzeczonych do założenia rodziny.

Decyzja o ślubie cywilnym to może być wybór miejsca i oprawy obrzędu, ale wybór sakramentu małżeństwa jest wyborem stylu życia w jedności dwojga budowanej razem z Bogiem, na bazie Jego planu.

Rozmowy indywidualne w Poradni Rodzinnej w ramach katechez przedślubnych, odbywają się w każdą środę od godz. 17:00 lub w terminie indywidualnie ustalonym z doradcą.

W Poradni Rodzinnej działającej przy naszej parafii można również skorzystać z porad prawnych dotyczących spraw rodzinnych i małżeńskich 

w każdy I czwartek miesiąca w godz. 14.00 – 16.00

 

O poradach dotyczących naprotechnologii można przeczytać tutaj.

 

KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Katechezy przedmałżeńskie 2019 rozpoczynają się we wtorek, 2 września o godz. 19.00 w dolnym kosciele (cykl 10 tematów). Na pierwszym spotkaniu zapisy i ustalenie harmonogramu kolejnych spotkań. Informacje o katechezach prowadzonych w innych parafiach na terenie diecezji dostępne są na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Rzeszowskiej:

www.rodzina.rzeszow.pl

 

KATECHEZY PRZEDŚLUBNE

Katechezy przedślubne to cykl trzech konferencji prowadzonych przez kapłana i doradcę życia rodzinnego oraz trzech rozmów indywidualnych z doradcą rodzinnym. Konferencje rozpoczynają się w pierwszą niedzielę miesiąca w kościele dolnym o godz. 10.30 i są kontynuowane przez okres trzech miesięcy.

UWAGA: w grudniu katecheza przedślubna odbędzie się wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca, czyli 8 grudnia 2019 (godzina i miejsce bez zmian).

Uwagi:
1. Nie trzeba się wczesniej zapisywać, gdyż zapisu dokonuje się na pierwszym spotkaniu.
2. W programie katechezy przedślubnej nie ma Mszy św., dlatego należy samemu zaplanować udział we Mszy św. (np. o godz. 9.00 w kościele pw. Chrystusa Króla).

 

Kontakt do poradni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 
Parafia rzymsko - katolicka pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie

ul. Ks. J. Jałowego 37 A
35-010 Rzeszów
Tel.: (17) 853 24 82
WWW: www.chrystuskrol.rzeszow.pl
E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.